Сторінка психолога



Метод “Я-повідомлень” для встановлення контакту з дитиною і дорослими – Дитячий психолог

Істерики. Способи запобігання – Дитячий психолог


Як повернутись до школи? 14 порад батькам школярів | Українська правда _Життя


Домашнє завдання і школа: де межа батьківської відповідальності | Українська правда _Життя

Адаптація

Протидія булінгу

 

Пам’ятайте, забороняти можна тільки дії дитини, а не почуття, не емоції.

Пропоную поділитися прийомами, які зміцнюють прихильність між сиблінгами (братами і сестрами).

“Моя 14-річна дочка зовсім від рук відбилася: вона взагалі не реагує, коли я прошу її що-небудь зробити. Робить такий вигляд, ніби мене і немає зовсім поруч. А мені вже набридло повторювати:&…

18 жовтня Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Комікс "Як не стати жертвою торгівлі людьми"

Як учителю впоратися з агресією учнів та вчасно розпізнати нервові розлади: поради психологині

Як захистити вашу дитину в онлайн додатках

 Пам'ятка правила безпеки в інтернеті для учнів

 "Я маю право". Домашнє насильство

 

Навчання вдома: практичні поради для батьків від психологині Світлани Ройз | Нова українська школа

Як підлітку побудувати бесіду з дорослим, щоб це не викликало тривоги і страху

Як допомогти дитині, яка перебуває в стресі

 "Поради учням щодо самоорганізації під час дистанційного навчання" на YouTube

Важливо бути добрим не тільки в цей день, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня Доброта.
 

Подарунок | Короткометражний мультфільм | Українське дублювання

Зворушливий короткий анімаційний фільм про підлітка і дуже особливого цуцика

"Ми проти насильства"

Діти про Національну дитячу гарячу лінію


Маніфест української молоді проти насильства



Як боротися з булінгом: поради для дітей




Як зупинити булінг: поради для батьків


Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Сьогодні в центрі уваги світової спільноти хвороба, що розвивається на пізніх стадіях ВІЛ-інфекції, коли людський організм вже дуже ослаблений. Від моменту зараження ВІЛ-інфекцією до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років.


3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю — "день для всіх людей". Люди з інвалідністю мають право на свободу від дискримінації в забезпеченні їхніх прав. Це свобода від дискримінації за ознакою інвалідності, а також інших ознак, таких як раса, колір шкіри, мова, релігія, політичні або інші переконання, національне або соціальне походження, майнове становище.
Вийди із кола насильства
Ролик створено за підтримки уряду Великої Британії (British Embassy Kyiv) до Міжнародної кампанії “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”. 

14.01  Пам’ятка для учнів 9 – 10 класів «Фактори вибору професії»

14.01 Відео спецурок. Як обрати майбутню професію?


15.01 Новий локдаун – нові випробування навіть для найміцнішої сім’ї. 
Трохи полегшити цей період допоможуть наступні кроки:

Розкажіть дитині, якої поведінки ви від неї очікуєте. Під час пояснень вживайте позитивні фрази: «Прибери, будь ласка, іграшки» замість «Що за безлад!».
👪 Хваліть дитину, якщо вона добре поводиться. Ваші слова або дрібні подарунки засвідчать дитині, що її вчинок помітили та оцінили.
👱 Не переходьте на крик. Так, іноді утриматися важко, але підвищений тон тільки додасть стресу. Намагайтеся спокійно донести свою позицію, звертайтеся до дитини на ім'я.
Підліткам особливо потрібен контакт з друзями, тому допоможіть їм залишатися на зв’язку. Заздалегідь обговоріть це питання і виберіть зручний час, який дитина буде витрачати на месенджери та соцмережі.
👐Будьте реалістами та не очікуйте, що дитина буде 24/7 поводитися як у рекламі зубної пасти. Проте попросити її не голосувати протягом важливої zoom-зустрічі – реально.

15.01 Виховання під час COVID-19

 



18.01 "
Розвиток навиків спілкування і позитивного ставлення до себе" 5 -  7 класи
Спілкування відіграє важливу роль у житті й діяльності кожної людини завдяки спілкуванню утворюються товариства людей, в яких налагоджується взаємодія і виробляються соціальні норми поведінки.
Протягом життя кожен із нас постійно контактує, спілкується з різними людьми потреба людини у спілкуванні зумовлена необхідністю взаємодіяти в процесі навчання, спільної діяльності, вирішенні будь-яких повсякденних питань історія людства є історією взаємодії людей.
Спілкування - це процес встановлення і розвитку контактів між людьми, який породжується потребами спільної діяльності і містить обмін інформацією, вироблення єдиної стратегії взаємодії, сприйняття та розуміння іншої людини.


18.01.2021 р. Як зосередитися на головному? 
Поради психолога УЧНЯМ під час дистанційного навчання.

Навчання вдома або дистанційно з будь-якого іншого місця може бути дуже ефективним, головне – самоорганізація. Прості поради допоможуть впоратися з великим обсягом роботи і навіть навчитися отримувати задоволення від занять.


19.01. Як зробити дистанційне навчання ближчим до учнів?
19.01. гурток  "Психологія спілкування" 5-б клас
Тема: Правила спілкування у групі"

У спілкуванні виявляється людська сутність, через спілкування (комунікацію) людина реалізує себе, стверджує, вирішує питання, проблеми. Якщо взяти сферу моральності, то спілкування є цариною моральності (В. Малахов), тому що людська моральність виявляє себе не у свідомості і навіть не у діяльності, а саме в спілкуванні. Без спілкування неможливе існування людини і людського суспільства.

Спілкування  це взаємодія людей, яка полягає в обміні інформацією, діями та у встановленні взаєморозуміння.

20.01. Профілактична робота про шкоду для здоров’я  людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, насамперед для дітей і молоді, а також про переваги здорового способу життя. 
Тютюнопалíння (або просто паління) - набута шкідлива звичка вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найважливішим компонентом тютюнового диму є нікотин, саме він викликає тютюнову залежність.
Загальновідомим є факт, що тютюновий дим має не лише неприємний запах, а й містить небезпечні токсини та канцерогени.


Чим небезпечне пасивне куріння?


Наочний приклад, чому шкідливе куріння?

21.01.Батогом чи пряником: як заохотити дитину до навчання

Як змусити дитину вчитися – складне питання для багатьох батьків. Психолог Світлана Ройз представила новий проект від каналу ПЛЮСПЛЮС "Світ чекає на відкриття" та розповіла, як заохотити дитину до навчання.

22.01 Для Вас батьки: "Як крик впливає на дітей"


22.01 Зроби свій вибір на користь здоров’я


11.02.2021 р
Як батькам уберегти дітей від самогубства?
З початку 2021 року в Україні у різних регіонах почастішали випадки самогубств серед підлітків.
Обставини смерті у кожному випадку різні, серед можливих причин - вплив соцмереж та небезпечних ігор, на кшталт, "Синій кит" чи "Момо". При виявленні таких груп або факту вступу дитини в одну з таких груп просимо негайно інформувати:
• кіберполіцію (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово);
• районний відділ поліції (102);
• адміністрацію навчального закладу;
• звертатись за телефонами Національної дитячої «гарячої лінії»
0 800 500 225 та 116 111 (безкоштовно).
Слідкуйте за поведінкою своєї дитини в реальному та онлайн-житті. Якщо помітили різкі зміни, або маєте певні сумніви та побоювання - зверніться за психологчною підтримкою.
  

 

 16.02. Усі батьки хочуть вірити, що суїцид не стосується їхньої сім'ї та дітей

🙅‍♂️. Але насправді це може трапитися з ким завгодно та коли завгодно. Всупереч стереотипам, розмова про суїцид не підштовхне до його скоєння, але виявить тривожні ознаки та зможе допомогти дитині 🧒
Через пандемію #COVID19 в Україні, на жаль, зросла кількість звернень на дитячу лінію від підлітків, що мають суціїдальні симптоми
🗝️Ми хочемо нагадати батькам та дорослим, що ключ до складної розмови про це — довіра та відкритість. Пам'ятайте, що діяти — це завжди найкращий вихід 🙌


16.02. Батькам зверніть увагу!!! «Групи смерті» у соцмережах: історія колишньої учасниці та поради психологів як вберегти дітей


🔴

26.02. Смертельні ігри: що спонукає дітей на небезпечні вчинки
Останнім часом ми все частіше чуємо про ситуації, коли підлітки наражають себе на небезпеку без видимого мотиву, і все більше говориться про те, що причина криється в поширенні нових смертельних ігор та челенджів через соціальну мережу TikTok.
📌Що спонукає дітей брати участь в таких активностях?
📌Як вчасно розпізнати мотиви дитини та чи варто батькам обмежувати використання соціальних мереж?
Давайте розберемося в цьому.
📝Формування соціальних контактів та авторитету
У віці з 11 до 18 років, у зв'язку з пубертатним періодом, нам як ніколи важливо показати себе і свої можливості одноліткам.
На допомогу приходять соціальні мережі з постійним вимірюванням кількості переглядів, фоловерів, коментарів або лайків.
💨У гонитві за позитивною репутацією та авторитетом підлітки готові наслідувати тренди, брати участь у флешмобах і челенджах.
🔴Дуже часто це відбувається саме в ігровій формі, і нерідко, просто граючи, вони заходять дуже далеко, завдаючи серйозної шкоди здоров'ю.
Дитяча смерть через челендж з таблетками: як батькам вберегти своє чадо від небезпечних ігор в соцмережах
Звичайно, коронавірус збільшив кількість часу, який ми проводимо в соцмережах, але для сучасних підлітків – це звична частина комунікації, а ігрова форма послаблює критичне мислення та аналіз інформації, яка використовується.
👤І якщо хтось пропонує взяти участь в челенджі, діти не піддають оцінці таку пропозицію і приймають рішення копіювати своїх "кумирів".
Також це спосіб перевірити себе і довести іншим, що вони не слабаки.
Коли батькам варто почати турбуватися?
Для дорослих будь-які зміни – частина норми, але для дітей – привід насторожитися.
🚩Зверніть увагу на наступні індикатори в поведінці дитини:
👎 замкнутість або, навпаки, надмірна відкритість;
👎 різке зменшення або збільшення активності;
👎 перепади настрою;
👎 уникнення контактів усередині сім'ї;
👎 погіршення або поліпшення апетиту, різкий набір або втрата ваги.
📌Пам'ятайте, що будь-які яскраві зміни потрібно фіксувати і в разі необхідності звернутися до психолога або психотерапевта.
🔵Бан на соцмережі – найкраще рішення?
Якщо соцмережі можуть заподіювати таку шкоду, тоді логічним рішенням може здатися заборона на їх використання.
У короткостроковій перспективі такі заходи можуть дати результат, але в довгостроковій – можуть негативно вплинути на соціалізацію дитини і на комфортне відчуття в соціумі.
📌Не варто порушувати особисті кордони, але щоб запобігти появі псевдокумирів, лідерів і копіюванню їх дій, важливо спостерігати за поведінкою дитини, а також:
👍 розповісти, що таке інформаційна гігієна, як правильно використовувати, оцінювати інформацію, відсіювати необ'єктивні або брехливі факти;
👍 запропонувати дитині пройти спеціальні курси з розвитку критичного мислення;
👍 показувати дитині свою готовність бути поруч, слухати, підтримувати на постійній основі, а не епізодами.
🚩Якщо дитина не готова відкритися вам, але ви бачите, що щось не так, – дійте. Зверніться по допомогу до фахівців або скористайтеся безкоштовними консультаціями психологів на платформі "Розкажи мені".
📁Спартак Суббота, психотерапевт, науковий керівник "Інституту когнітивного моделювання", спеціально для УП.Життя
14.03 День українського добровольця
Свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.

15.03. Пам'ятка для батьків


22.03 понеділок гурток 5 - б клас "Психологія спілкування"

Тема: "Як спілкуватися продуктивно"

Спілкування – це комунікативна взаємодія людей один з одним, спрямована на встановлення сприятливого психологічного клімату.

Продуктивне спілкування – багатогранний процес. Його складові:

► перцептивна (сприйняття, розуміння і оцінка однієї людини іншою);

► рефлексійна (розуміння, як сприймається іншими поведінка індивіда в момент спілкування);

► ідентифікаційна (уподобання з іншими в системі людських відносин);

► атракційна (позитивне емоційне відношення до іншої людини, почуття симпатії);

► комунікативна (обмін інформацією і встановлення позитивного психологічного клімату у стосунках).



29.03. Емоційне вигорання батьків: що це таке і як його уникнути?
Емоційне вигорання  це зміни в поведінці людини через емоційне виснаження. Досить часто спустошений стан можна помітити в батьків, які заклопотані багатьма справами, а ресурси вже на нулі.

Як запобігти емоційному вигоранню

  1. Відпочивайте та проводьте час з друзями і колегами.
  2. Відчувайте успіх. Дитина тривалий час хворіла і завдяки вашим зусиллям почувається краще? Акцентуйте на цьому свою увагу.
  3. Знайдіть хобі, що приносить задоволення.
  4. Не ігноруйте якість сну.
  5. Змінюйте своє життя щодня. Маленькі кроки мають забарвлювати ваше повсякденне життя.
  6. Не женіться за досконалістю. Всі ці ідеальні матусі, за якими ви стежите в інтернеті, — лише ілюзія. У всіх є проблеми.  
29.03. понеділок гурток 5 - б "Психологія спілкування"
Тема: "Різновиди поведінки"

Поведінка, є спілкуванням і взаємодією двох суб’єктів (колективних чи індивідуальних) на ґрунті певних норм, інтересів, установок, цінностей, особистісних смислів і мотивів. Соціальну поведінку ми розглядаємо як відносно узгоджену і послідовну сукупність соціально значущих вчинків особистості.

Поведінку конкретної особистості можна уявити як систему взаємопов’язаних дій і вчинків індивіда, котрі здійснюються для реалізації певних функцій та вимагають зв’язку людини із соціумом. Своєрідність поведінки людини залежить від характеру її взаємовідносин з іншим співрозмовником чи групою, до якої вона належить. На неї впливають також групові норми і цінності, статусно-рольові приписи.

Можна виокремити, залежно від ситуації, різні типи поведінки:

  • вербальна (виявляється у мові);
  • знакова (реакція на знак);
  • рольова (відповідає вимогам, які висуваються до індивіда певною роллю);
  • поведінка, що відхиляється (суперечить прийнятим у суспільстві правовим, моральним, соціальним та іншим нормам).


5.04. 
12.04 понеділок Гурток 5-б клас "Психологія спілкування"
Тема: "Як поводитися гідно"
 Гідна поведінка — це вміння, завдяки якому люди відкрито виражають свої думки, почуття й переконання, не принижуючи почуттів і поглядів оточуючих їх людей. Вона ґрунтується на тому, що кожна людина є цінністю, має власну гідність, права і заслуговує на повагу. У конфліктній ситуації це допоможе діяти конструктивно, без моральних втрат, принижень, відмови від власних моральних принципів, цінностей тощо. Люди, які поводяться гідно, у змозі протистояти маніпулюванням, тиску і сказати «ні». Гідна поведінка визначається: повагою до себе і почуттям власної гідності; визнанням права інших на захист власної гідності; умінням відстоювати власні права. Повага власної гідності визначається позитивним ставленням людини до себе тим, що вона про себе знає, як оцінює свої сильні і слабкі сторони.
 

16.04 п'ятниця гурток "Я і психологія"
Тема: "Психологія людських взаємовідносин. Спілкування. Види, прийоми, розвиток спілкування".  
Спілкування  це взаємодія людей, яка полягає в обміні інформацією, діями та у встановленні взаєморозуміння.

19.04 понеділок Гурток 5-б клас "Психологія спілкування"
Тема: "Бар'єри у спілкуванні. Причини непорозумінь, конфліктів "
Бар'єри спілкування - це психологічні труднощі, що виникають в процесі спілкування, які служать причиною конфліктів або перешкоджають взаєморозумінню і взаємодії. Вони можуть бути зв'язані з характерами людей, їх прагненнями, поглядами, мовними особливостями, з манерами спілкування.

з 19 по 23.04 Тиждень психології

День 1. З 19 по 23 квітні - Тиждень психології з метою пропаганди психологічних знань для широкого кола учнів, батьків, педагогічних працівників, урізноманітнення роботи практичного психолога, створення гарного настрою, що позитивно налаштовує на працю та навчання.
 

 

День 2.

День гарного настрою. Щоб постійно підтримувати в собі позитивний настрій, потрібно вміти фокусувати увагу на позитивних моментах життя, а негативні відсувати на периферію мислення.
- Не будьте рабом життєвих обставин. Не ставте задоволення життям у залежність від зов­нішніх обставин;
-Не женіться за примарним щастям, а шукайте простих реальних радощів;
-Постійно будьте в пошуку здорових способів підтримання позитивного настрою;
-Шукайте власні прийоми поліпшення настрою.
-Не бійтеся мріяти! Мрія (маленька - на вихідні, трохи більша - на відпустку і висока - на все життя) скрашує наше існування, робить його осмисленішим, дає змогу відійти від сірих буднів.
Життя складне, але разом з тим і дуже цікаве. Це так чудово - вчитися бачити прекрасне.


Прозорість та інформаційна відкритість психологічної служби

Аналітичний звіт практичного психолога за 2020-2021 навчальний рік





Правила поведінки здобувача освіти
План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).

            3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

            4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

          5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Закон про булінг: відповідальність за цькування у школі

Травень  «Правила поводження з незнайомими людьми» (1 – 4 клас)

Діти, в житті теж так буває. Людина з приємною зовнішністю і ласкавим голосом може виявитися злою, зробити нехороший учинок. Це дуже хитрі люди. Ласкавими словами, подарунками вони намагаються завоювати вашу довіру, а в цей час можуть задумувати щось недобре. Тому з незнайомими людьми слід поводитися обережно, навіть якщо вони зовсім не схожі на зло­чинців.


Інформаційний буклет "Безпека дітей" (1-10 класи)



 

Інформування батьків "Як уберегти дитину від викрадення: поради батькам"


з 16 - 20 вересня Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

За підрахунками UNICEF, 67% дітей в Україні віком від11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу, тобто кожна четверта дитина вважає себе жертвою цькування, і лише невелика частка розповідає про це дорослим. 
  

20.09. 2021 р. Протидія булінгу в школі


22.10. Правила поведінки на осінніх канікулах


22.10. Осінні канікули 2021. Як запобігти розповсюдженню COVID-19

26.10. 2021 р. Допомога 
батькам у питаннях виховання підлітків

Підлітковий вік – нелегкий час і для самих підлітків, і для батьків, котрі гадають, що їхні діти милі й слухняні, але враз змінюють свою думку, коли дитина стає підлітком.
Що ж змінюється в підлітковому віці? Досить багато! Дитина переживає значні фізичні й гормональні зміни, через що батьки нерідко впадають у відчай. Однак вони у змозі зробити цей період у житті дитини більш веселим і менш хаотичним. 



28.10. Безпека дітей в інформаційному просторі

Інтернет – джерело корисної інформації. Всеосяжна енциклопедія, знання, відповіді на багато запитань. Діти можуть користуватись інтернетом для досліджень, шкільних проектів і рефератів, онлайн навчання, спілкування з вчителями та дітьми, ігор, читання та інших корисних речей.

Але нарівні з усіма цими чудовими плюсами, мережа може бути небезпечною для дитини: неприйнятний контент, кібербулінг, жорстокі та лякаючі картинки та відео, шахраї, педофіли, злочинці, онлайн-хижаки.
Використовуючи програми та сайти, зловмисники можуть представлятися дитиною або підлітком, який просто хоче завести нового друга. Вони втираються в довіру та підштовхують дитину до обміну особистою інформацією. Просять розповісти, де і як вони живуть, дати номер телефону або дізнатися всю інформацію про родину.

Батьки повинні знати, що їхні діти бачать та чують в інтернеті, з ким спілкуються і що розповідають про себе.
Навчити дитину безпечній та відповідальній поведінці в інтернеті набагато важливіше, ніж просто заблокувати небажані матеріали та сайти. Адже дитина все одно подорослішає і без належних знань може зробити безліч помилок.
Розмовляйте зі своєю дитиною про небезпеку, що криється в інтернеті. Покажіть, що вам можна довіряти, обґрунтовуйте заборони.

28.10 Шляхи мирного розвязання конфліктів

У найбільш загальному вигляді конфлікт можна визначити як загострення суперечностей, що виникають у результаті відмінності у поглядах, інтересах, прагненнях людей і сприймаються та оцінюються його учасниками як несумісні з їх власними. Це супроводжується спробами примусового нав’язування власної позиції і призводить до психологічної напруженості та протиборства. Коли комунікативна здатність людини незадовільна, виникають сварки,  плітки. Фактично  сварки,  плітки, з точки  зору психології, це також прояви конфлікту. Загальні причини конфліктів: соціальні, політичні, економічні, демографічні, психологічні.

Причини конфліктів можна поділити на об’єктивні та суб’єктивні, причому в обох випадках вони негативно впливають як на стосунки в офіційній та неофіційній сферах, так і на психологічний стан окремої особистості.

Динаміка конфлікту – це послідовна зміна його стадій, що характеризують конфлікт з моменту його виникнення до вирішення.



01.11 Вікові особливості першокласниківта шляхи психологічної підтримки в адаптації

Початок навчання дитини в школі – складний і відповідальний етап у її житті. Перший клас школи – один із найбільш важких періодів у житті дітей. Під час вступу до школи на дитину впливає й класний колектив, і особистість педагога, і зміна режиму, і незвичайно тривале обмеження рухової активності, і поява нових обов’язків. Пристосовуючись до школи, організм дитини мобілізується. Але варто мати на увазі, що ступінь і темпи адаптації в кожного індивідуальні.



20 листопада – Всесвітній день дитини🚩
Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.
🔘До Всесвітнього дня дитини -19 листопада було проведено пізнавальний урок з учнями 2-б класу "🌞Права дитини"

26 листопада в Новоградківському ЗЗСО І - ІІІ ступенів проведено акцію "БІЛОЇ СТРІЧКИ! ЄДНАЙМОСЯ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА!" присвячену Міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок


🚩Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що
насилля проти жінки
– це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, потерпають жінки, дівчата.👩
На жаль, навіть у 21 столітті жінки стикаються із насильством – психологічним, фізичним (зокрема і зґвалтування), економічним, домашнім насильством. У випадку з останнім варто чітко розуміти, що воно – це не приватна справа сім’ї, це – велика небезпека та загроза життю жінки, тому не можна заплющувати осі на такі ситуації.
⚪
СИМВОЛОМ ПРОТИ ВСІХ ФОРМ НАСИЛЬСТВА НАД ЖІНКАМИ Є БІЛА СТРІЧКА.
🚩
З учнями 5 - 9 класів проведено акцію "БІЛОЇ СТРІЧКИ! ЄДНАЙМОСЯ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА!" присвячену Міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
👩
. Білу стрічку учні наклеювали на плакат - як символ підтримки у прагненні викорінити насильство щодо жінок, і таким жестом закликають інших підтримати цю ініціативу.


29.11 Зникла дитина: що робити батькам?
Коли втрачаєш зв’язок зі своєю дитиною і не знаєш де вона знаходиться, настає паніка та не розумієш, що відбувається. Що робити в таких випадках? Адже кожна хвилина на рахунку, часу для паніки немає. Потрібно діяти швидко та оперативно.



1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом.



01.12 Всесвітній день боротьби зі СНІДом
1 грудня в Новоградківському ЗЗСО І - ІІІ ступенів проведено заходи до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом.
На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнам усіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.
Акція з учнями 5 - 9 класів "ЧЕРВОНА СТРІЧКА - носять небайдужі". Тренінгове заняття з учнями 8-б класу "Обери життя" (виконали вправи "Шифрувальник", "Ризик зараження", "Червона стрічка").








28.01.2022 Протидія домашньому насильству.

 Спецпроект «Знай свої права!»


Запобігання та протидія домашньому насильству

Домашнє насильство ‒ діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Якщо Ви зіштовхнулися з насильством
(фізичним, сексуальним, психологічним чи економічним) – 
зверніться по допомогу!



02.02.2022 Правила поведінки під час дистанційного навчання


04.02.2022 Негативний вплив алкоголю, паління, наркотиків на здоров'я підлітків


Ніколи не здавайся

Щоб досягнути успіху потрібно пройти величезний шлях і виконати багато роботи, в першу чергу над собою. Людина повинна бути готовою до труднощів, чітко бачити свою мету і дотримуватись інших важливих правил.
5 секретів успіху:
1. приймати зміни;
2. бути впевненим у собі;
3. не розчаровуватися;
4. ставити в пріоритет здоров'я і благополуччя;
5. ніколи не даватися.

07.02.2022 День безпечного Інтернету

8 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом "Разом для найкращого Інтернету". Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

09.02.2022 Попередження нещасних випадків серед дітей


Відповідальність до і після 18років. Усе, що треба знати для забезпечення прав підлітків


11.02. 2022 Профорієнтація для підлітка - дієві інструменти


16.02. Обов'язки та відповідальність батьків за виховання дитини

Сім’я є середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.
Здійснення батьками своїх прав та виконання обов’язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
Батьківські права не можуть здійснюватися в супереч інтересам дитини.


21.02.Шановні батьки!
Дбайте про безпеку своїх дітей☘️, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. 🤔Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.
🎤Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі 📖знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!
🚩Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти. Профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість.




25.02. ВАЖЛИВО!!!



25.02. 😌Що робити з панікою чи дуже сильним страхом





25.02. Що робити після звукової сирени


25.02.
*Як заспокоїти дітей під час війни?*

🔸Обняти та взяти за руку.
🔸Сказати, що ситуація дуже складна. Сталося те, чого ми боялися. І нам важливо бути дуже зібраними та допомагати один одному. Ми разом. Армія зараз робить усе можливе, щоб ми були у безпеці.
🔸Ми можемо чути страшні звуки, довкола люди можуть боятися. Можливо, нам потрібно буде перейти у безпечніше місце.
🔸Запитати дитину, яку іграшки вона хоче взяти з собою.
🔸Закликати дитину уважно виконувати прохання батьків в екстремальній ситуації
🔸Пояснити, що вам також страшно. Та запевнити, що ми все владнаємо.
_Джерело: Facebook Світлана Ройз_

25.02. ЯКЩО ЗНАХОДИТЕСЬ В СТРЕСІ, ВПРАВИ ЯКІ МОЖУТЬ ВАМ ДОПОМОГТИ

Світлана Ройз рекомендує:
• в стресовий момент - увага на ноги. Подивитися, на них, особливо, коли не відчуваються ноги. стояти стабільно, не дати землі «піти з-під ніг». міцні і впевнені стопи на землі. топати, стрибати, давати дітям бігати скільки можна
• спиною спертись на стіну, стілець. відчути опору
• знайти погляд іншого поруч. Знайти, на чому сфлкусувати погляд
• сжимати, терти долоні
• обійняти себе, похлопати по плечам. пояснити дитині про янгола-охоронця, який так тебе обіймає (хто вірить - пояснити собі)
• точка між мізинцем і безіменним - пом‘яти
• простукати грудну клітину 1 удар на секунду (нормалізація серцебиття). не частіше! дитині можна простукати колінки або плечі. проговорювати «я правляюсь, ми справляємось! ми молодці»
• потягуватись! розтягувати м‘язи. в стресі м‘язи спазмуються. мінімально - тягніть шию, пальці рук
• активно розминайте обличчя, кривляйтесь, дуркуйте як можете
• видихати довше, ніж вдихати. «задувати свічку», співати
• не рухаючи головою, поводити очима до крайніх точок - вверх, вниз, право, ліво. затримати
• обіймати дітей і всіх-всіх
• пити воду. хоч по-трошки
• нагадувати собі і дітям ходити в туалет
• плакати, якщо плачеться. так виходить кортизол,'
ти - океан. океан сили, спокою. за тобою - рід, земля, хлопці на передовій і наші діти. турбуйся про себе, так ти підтримаєш і себе, і інших
дихай. ми в силі🇺🇦

25.02 Як допомогти дитині під час збройної агресії



28.02.
ЯКЩО ТОБІ ТРИВОЖНО!

Страх-це нормально, але коли він зашкалює, то паралізує нас.
Паніка - це ніби тінь, дивлячись на яку наш мозок домальовує страшну, часто не реальну картину.
Паніка - паралізує, від неї зжимає в грудях, стає важко дихати, людина може навіть втрачати свідомість.
❗Якщо тобі тривожно:
✅вмий лице холодною водою.
✅дихай! Глибоко вдихай через ніс і видихай через рот. Дихай по "квадрату" - вдих на 1,2,3,4 і видих на 1,2,3,4, вдих на 1,2,3,4, і видих на 1,2,3,4, і так 5-7 раз - по квадрату.
✅говори про те, що тобі страшно, сумно, що ти відчуваєш безсилля, розкажи про свої почуття.
✅час від часу "переключайся" - займися хатніми справами, це знімає напругу, роби рутинну роботу, зараз- це нам на користь.
✅пий теплий чай, можна з цукром, якщо нема протипоказань.
✅закутайся в теплий плед, обійми себе - поклади одну руку на груди, іншу на живіт - це додає відчуття безпеки.
✅поспи, якщо важко заснути, згадай найприємніші моменти свого життя, "повернися" в своїй уяві в ці моменти і насолодися ними, а тепер поспи.
✅пам'ятай і твердо вір - перемога за нами, і за твій спокій зараз воюють тисячі наших хлопців.
🫂Все буде добре!
❤Ми переможемо!
Автор: психолог Шабловська Ольга

28.02.
САМОПОМОЩЬ ПРИ ПАНИКЕ
И ТРЕВОГЕ

1. ТЕЛО🌼
Не сдерживать дрожь, а наоборот встать, потрясти тело, попрыгать на месте, поприседать, массировать мочки ушей, сжимать и разжимать ладони – это даст работу мышцам и поможет вновь «ощутить свое» тело.
Для того чтобы задействовать вкусовые рецепторы положите в рот леденец,
для тактильных ощущений – перебирать четки, мелкие предметы в руках. Это включит моторику и даст возможность успокоиться.
2. ДЫХАНИЕ☘️
В любой ситуации необходимо нормализировать дыхание. Это даст возможность вашей вегетатике прийти в норму
Сосредоточьтесь на дыхании
Сделайте несколько быстрых вдохов и выдохов (как дышит собака при беге)
Затем вдох, максимальная пауза, выдох, максимальная пауза
Считайте удары сердца. Это даст вам возможность переключить мозг
3. ЧУВСТВА и ЭМОЦИИ🌻
Пишите на бумаге свои чувства и переживания. Дайте им выход! Не сдерживайте себя! Если нужно прокречитесь, возьмите подушку и побейте ее, представляя, что это тот, кто создал угрозу(вы поняли😉!)
Рисуйте! хотя бы каракули, все что выдаст вам подсознание, а потом ищите там формы и смыслы.
Читайте, слушайте музыку
Запустите любимую игру
4. ПИТАНИЕ🌾
При страхе и тревоге вырабатывается кортизол (гормон стресса), который мобилизирует организм, а также адреналин и норадреналин
Наша задача вывести лишний кортизол:
Пейте больше воды, черного и зеленого чая
Ешьте бананы, темный шоколад, растительные волокна, квашеную капусту и йогурт (пробиотики), печеную картошку с салом.
🤔Избегайте кофеина во второй половине дня
Нюхайте что-то свежее, запах свежести успокаивает и помогает расслабиться (любой запах цитрусовых, на крайний случай свежевыстиранное белье)
💙💛И помните! Вы не одни! Обратитесь за поддержкой к ближнему!

28.02
При панічній атаці:

* рука на живіт, приблизно 3 пальці нижче сонячного сплетіння, простукати.
* Потерти кінчик носа.
* Надавити не сильно на очні яблука з двох боків
" Якщо є, де лягти, лягти на спину і зробити рухи ногами, як на велосипедні.
* Дихання - одною рукою накрити губи, рука, як човник, інша на животі. Видих - рука йде вниз до грудей, вдих - підіймається до рота.
* Допомагає ще вода із содою - гаряча вода, чайна ложка соди. Зробити один - два ковтки, більше не треба
* Змащувати губи, полоскати рот водою
* Витягувати якомога далі язика - ніби намагаючись торкнутись грудної клітини
* Подивитись вправо (не повертаючи голови) - якомога далі, тримати секунд 15-20, перевести погляд прямо, потім подивитись вліво - якомога далі, потім знову прямо.
* Розтерти тіло
* Точка паніки - між безіменним та мізинцем
* Покласти руки на ребра, відчути, як вони при диханні розширюються, підіймаються
* Розтерти руки, прикласти до нирок



14.03. Понеділок початок дистанційного навчання
Пам'ятки для батьків




16.03. Стрес здатен суттєво та негативно впливати на організм людини, знижуючи здатність до раціонального мислення, опору. Тому важливо докладати зусиль, щоб боротися зі стресом, та звертатися по допомогу, якщо це необхідно. Сьогодні були проведені уроки з 6 та 8 а класами на тему: "Як зменшити вплив стресу на організм людини".


16.03. Що варто пам'ятати у випадку домашнього та/або гендерного зумовленого насильства?

Під час воєнних дій домашнє та/або гендерно зумовлене насильство нікуди не зникає, а часто кількість постраждалих лише збільшується.
♥️Варто знати, як діяти у таких випадках. Зберігайте контакти допомоги та пам’ятайте, насильству не може бути виправдання. Бережіть себе!



18.03. Як підтримати дітей у цей непростий час

21.03. Як говорити з дітьми про війну? Яких правил слід дотримуватися та чого точно не можна робити?

💙Дати дитині відчуття безпеки та відповідати на запитання
Діти мають бути впевнені, що коли приходять до своїх дорослих, яким довіряють — отримають відповідь. Дорослим треба бути готовими терпляче відповідати на питання. Знову і знову казати, що з нами все буде добре, все буде гаразд, українська армія хоробро і професійно нас захищає.
◻️ 💙Давати тілесний контакт
У будь-якій тривозі завжди задіяне тіло. Тому важливо обіймати, давати відчути кордони. Разом вовтузитися, будувати халабуди.
◻️💙 Підготуватися до розмови
Бути готовим, коли в інформаційному полі тема існує — діти можуть прийти з питаннями. Важливо не відвертатися, не казати «заспокойся», а дати правдиву відповідь відповідно до віку.
◻️💙Відповідати лише на поставлене питання
Із 4-5 років діти можуть приходити з питаннями про війну, про насилля. Дітям такого віку важливо давати інформацію коротко. Відповідати саме на те питання, яке ставить дитина. Не підіймати тих аспектів, про які дитина не запитує.
◻️💛 Проговорювати рутинні речі
Проговорювати інформацію, яку дитина повинна знати відповідно до віку — адресу, кого з дорослих і де можна знайти, якщо дитина опинилася сама.
◻️ 💛Нагадати, хто є поруч з дитиною
Дошкільнятам і молодшим школярам важливо дати зрозуміти: «Я поруч з тобою. А ще поруч з тобою є…» — перерахувати тих близьких, які піклуються про дитину. Показати, що війна — це десь далеко, а тут є твій великий, безпечний, спокійний дорослий.
◻️💛 На небезпечній території повторювати план дій
Нині вся Україна зазнає атак ворожих російських військ. Тому важливо говорити, що ми знаємо, як убезпечити себе. Повторювати з дитиною, що треба робити, якщо ти чуєш сирену чи постріли, та чого не можна робити.
Тримаймося разом! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Слава Україні 💙💛
Джерело: osvitoria

21.03. Як підтримати дитину у гострих кризових ситуаціях?

💙 В першу чергу забезпечте задоволення базових потреб: воду, здорову їжу, повноцінний сон та відпочинок, чистий одяг, підгузки, тощо.
💛 Зберігайте спокій. Діти сприймають те, зо відбувається, виходячи з вашої поведінки.
💙 Намагайтесь дотримуватись розпорядку дня. Він стабілізує і допомагає окреслити зону вашого контролю.
💛 Обіймайте дітей, якщо вони хочуть, дозволяйте їм гратись, проявляйте тактильну вашу любов.
💙 Уникайте відкритих суперечок та конфронтації між членами родини.
💛 Не заохочуйте в дітях відчуття гніву або помсти. Це тільки підсилить тривожність дитини.
💙 Не налаштовуйте дитину на певні почуття. Визнавайте та приймайте все, що вони відчувають.
💛 Розмовляйте з підлітками як із дорослими та наділяйте їх окремою відповідальністю. Однак дайте знати, що до вас можна звернутись за підтримкою.
21.03.Дбаємо про своє психічне здоров'я
🤓
Психічно здорова людина:
✅ може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;
✅ здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими;
✅ розвивається й навчається;
✅ позитивно оцінює себе, приймає та любить;
✅ приймає власні тверді рішення;
✅ нормально адаптується до нових умов життя;
✅ може розв’язувати проблеми.
❗️ Щоб не завдати своїй психіці непоправної шкоди, важливо:
- не обезцінювати свої почуття: ви завжди маєте право на негативні емоції та неможна “накопичувати їх у собі”, адже для розвитку такої недуги, як депресія, може бути достатньо всього лише 2-х тижнів;
- відчуваючи психологічний дискомфорт - на роботі, навчанні, в суспільстві з іншими – навчитись визначати, звідки саме він походить, що саме змушує нас відчувати себе погано, і мінімізувати, наскільки це можливо, ці фактори;
- ділитися своїми переживаннями з тими, хто зможе послухати, підтримати і, якщо потрібно, допомогти.
Спостерігаєте порушення сну, харчової поведінки, тривалу апатію та відсутність енергії? Радимо звернутись до спеціаліста (сімейний лікар, психолог, психіатр)










01.04 Кримінальна відповідальність за незаконну фото й відеозйомку переміщення ЗСУ та міжнародної військової допомоги під час воєнного стану відтепер карається за Кримінальним Кодексом.


Турбота про себе

Наразі часи, коли важливо вміти дбати про себе (щоб наші рідні менше хвилюватися, ми були ефективніше, нас не треба було рятувати...)
Навички турботи про себе - це точно не про відпочинок.
Це про щоденну працю на себе, щоб змогли дійти до кінцевої мети





04.04
👉Батькам майбутніх першокласників💙💛
Найголовніше для майбутнього першокласника впевненість у своїх силах і в батьківській підтримці, щоб не відбувалося☘️

Перегляньте пам'ятки 👇



💙💛Піклування про себе та близьких в складні часи



06.04. До Всесвітнього дня здоров'я - 7 квітня

🤔Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя😔
🌻Здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% – соціальними і природними умовами життя, 10% становить спадковість.
🌾Здоровий спосіб життя (скорочено «ЗСЖ») — означає розумне використання свого життєвого потенціалу.
👉Важливо пам’ятати: найбільше щастя в житті - здоров'я! Не випадково, вітаючи один одного з днем народження або з приводу іншого свята чи події, ми бажаємо здоров'я і щастя. Дійсно, ці два поняття нерозривно взаємопов'язані. Безперечно, без здоров'я не може бути щастя💙💛






08.04 Як допомогти дитині у стані стресу
Діти по-різному реагують на стрес😔 залежно від індивідуальних якостей і навичок управління собою.
📣У дітей стрес може проявлятися через зміни в поведінці. Загальні зміни можуть включати дратівливість або примхливість, плач, пітливість долонь, втечі, агресивні або захисні сплески, погойдування, відмова від діяльності, яка раніше приносила їм задоволення, постійний вираз занепокоєння, скарги на школу більше ніж зазвичай, демонстрація несподіваних переляканих реакцій, занадто велика або занадто мала прихильність до батьків або вчителя, нервово-рухова поведінка (наприклад, закручування або розтягнення волосся, жування і смоктання, кусання шкіри та нігтів)💙💛






#поради#зниження стресу
Сьогодення зменшєння можливості для спокійного і розміреного життя.
Ситуація, яка склалась в Україні впливає на всі сфери життя - на роботу і навчання, інколи напружені відносини з близькими, матеріальні втрати і побутові негаразди – все це здатне зіпсувати нам настрій і викликати багато негативних емоцій.
Якщо людина напружена, відчуває злість, страх, невпевненість, розгублення, спустошеність, відчуття провини, дратівливість, це означає, що нервова система занаходиться в стресовому стані.
Часті емоційні переживання спричиняють проблеми зі сном, головні болі, загострення хронічних недуг. Для нормалізації свого стану і забезпечення собі комфортного існування, потрібно навчитися заспокоювати нерви і приводити в порядок думки.
💙💛Просіть допомоги. Може бути дуже корисно отримати допомогу чи пораду від своїх домашніх або друзів у важкий для всіх час. Поділившись своїми стражданнями з людиною, якій ви довіряєте, ви зможете знизити напругу і навіть знайти вихід з ситуації, що склалася.
💙💛 Зробіть що-небудь веселе, кумедне. Гумор завжди допомагає в боротьбі зі стресом і дуже корисний в цілому (пограйте з дітьми, домашніми улюбленцями, вигадайте розвагу для близьких, «запустіть» челенж).
💙💛Ведіть щоденник. Залишаючи на папері ваші роздуми і почуття, ви дозволите проблемам і турботам швидше покинути вас.
💙💛 Смійтеся і посміхайтеся більше. Це відмінна релаксаційна практика, що дозволяє залишатися в доброму настрої і зберігати позитивне ставлення до подій. Подивіться смішне шоу, фільм.
💙💛Контролюйте кільксті кофеїну - це сильний стимулятор, який може призвести до підвищеної напруги.
💙💛 Управління часом (тайм-менеджмент). Ставте пріоритети і використовуйте час мудро. Виконуйте справи в порядку їх значущості.
💙💛Живіть сьогодні і плануйте на завтра. Не перевантажуйте себе турботами і плануванням, які можуть почекати.
💙💛Контакт з водою. Миття посуду - це безкоштовний сеанс гіпно-психотерапії. Шум чистої проточної води зніме втому і забере із собою весь «бруд», не тільки побутовий. Крім миття посуду не нехтуйте іншими контактами з водою, при нагоді, прийміть ванну, душ, сходіть в лазню.
💙💛Поплачте. Сльози зменшують стрес, із сльозовою рідиною з організму виходять токсичні речовини, які утворюються під впливом гормонів стресу.
💙💛 Зробіть масаж голови і обличчя. На голові зосереджена велика кількість нервових закінчень - «пройдіться» пальцями як гребінцем по шкірі голови від чола до потилиці. Масажними рухами розітріть щоки, лоб, круговими рухами від себе розітріть виски.
💙💛 Робота. Захоплення своїми обов'язками, додаткові завдання - дуже доречні при необхідності на певний час відволіктися.
💙💛Ароматерапія. Приємні аромати впливають на наш нюх і дають потужний заспокійливий ефект: ароматні напої, спреї, аромапалички і аромалампи.
💙💛Фізичні навантаження. Сучасні потрясіння пов’язані з ризиком для життя, спричиняють викид адреналіну, щоб позбутися від нервового стану, потрібно зайнятися фізичним навантаженням. Поприсідайте, зробіть пробіжку або хоча б пройдіться пішки.
💙💛Харчування. Якщо ви постійно нервуєте ваша нервова система виснажується. При можливості додайте продукти, в яких багато вітаміну та жирних кислот. Додайте в свій раціон морську рибу, молочні продукти, мед, яйця, боби, м’ясо, різні масла, шоколад (сприяє виробленню гормонів радості-ендорфінів). З'їжте щось хрумке - наприклад, чіпси, сухарі, похрумтіть морквою або яблуком. Коли ви жуєте хрумку їжу, включається слухове сприйняття, це допомагає заспокоїти думки і знизити тривогу. Жувальна гумка допоможе знизити стрес, тому що якщо зосередитись і пожувати її хвилин 15, то стимулюється мозкова активність, і рівень кортизолу, гормону стресу, знижується.
💙💛Комфортні умови. Згадайте, в якій обстановці ви почуваєте себе спнастрій спробуйте відтворити подібні умови, щоб повернути гарний настрій.
💙💛 Спробуйте пограти у мобільну гру, навіть якщо ви це не любите - це відволіче вас. Пограйте хвилин 20-30.
💙💛 Обійми допомагають організму виробити більше окситоцину, який знижує рівень тривожності. Якщо обіймати когось, то обійміть себе за плечі або загорніться в ковдру, спальник, теплу куртку і посидіть так, доки не прийдете в норму.
Пам'ятайте, що після темної ночі завжди настає світанок. Ми обов'язково обіймемо наших рідних та близьких на світанку, який вже близький.
Все буде Україна 💙💛



11.04. Техніка "Мішечок моїх ресурсів"

🎁
🎯Мета: пошук та відновлення ресурсного стану, зняття психоемоційної напруги та зниження рівня тривоги.
🙋‍♂️Вікові обмеження: 6+ років. Найбільш ефективне застосування у підлітковому віці.
🪄Обладнання: тканина, ножиці, нитки, клей, папір, картон, фарби, олівці тощо.
🎲Форма роботи: індивідуальна.
❗Рекомендації: техніку варто застосовувати після стабілізації клієнта та задоволення базових потреб людини (вода, їжа, фізичне здоров’я тощо).
📢Інструкція: Створімо твій власний мішечок ресурсних речей, який ти зможеш брати з собою у подорож (бомбосховище) та за необхідності (навіть, у разі небезпеки) використати їх як захист або заспокоєння.
⚠️Інструкція може адаптуватися залежно від стану та потреб дитини (клієнта).
🎢Хід вправи: Дитині (клієнту) пропонується створити власний ресурсний мішечок з представлених чи підручних матеріалів та покласти в середину мішечка ті речі, які для нього є ресурсними. Ресурсний мішечок є аналогією до тривожної валізи, в яку ми поміщаємо документи, гроші, одяг, їжу.
🎁З тканини (можливо з паперу (картону), проте зважайте, що папір легше піддається зовнішнім впливам, швидше руйнується) запропонуйте дитині (клієнту) створити найбільш зручний мішечок ("каркас"), який можна брати із собою. Запропонуйте прикрасити мішечок: бісером, малюнками, нитками і тд. Після створення "каркасу" запропонуйте дитині (клієнту) наповнити мішечок ресурсними предметами, які є наразі (тут і тепер).
❓Запитання для рефлексивного аналізу:
◾Які емоції та почуття супроводжували процес створення та наповнення "мішечку"?
◾Чи складно було створювати "мішечок"? Якщо так, то – Як гадаєш чому?
◾Якими ресурсними речами наповнений "мішечок"?
◾Яке ресурсне призначення (функціонал) цих речей (що і яким чином надає ресурс)?
◾Яких ресурсних речей не вистачає?
◾Яким чином можна їх віднайти, створити?
◾Чи здатний самостійно їх відшукати, створити? Якщо ні – Хто може допомогти це зробити?
◾Коли варто звертатися до вмісту "мішечка"?
◾Яким чином можна підтримувати баланс предметів в "мішечку"?
🥰Пам’ятайте про ресурси, які ми маємо у "мішечках" нашої свідомості.
© Віктор Панасюк, 2022

_«Вибухи вже не лякають...»
«Новини страшні, але я більше не можу плакати…»
«Мені здається, я нічого не відчуваю…»_
*Емоційне оніміння: психічний розлад чи реакція на стрес?*
🔺 Емоційне оніміння — це певний процес (психічний та емоційний) відключення почуттів у відповідь на травмуючу подію.
ЕО може бути побічним ефектом ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), тривоги або одним із симптомів депресії.
У деяких випадках такий стан може свідчити про те, що людина не готова боротися з негативними емоціями, тому відштовхує їх, щоб уникнути необхідності їх пропрацьовувати.
🙍🏻 Люди, які відчули емоційне оніміння, описують це як «внутрішню пустоту», «повну відсутність емоцій» тощо.
Коли відчуваєте, що оніміння може бути у вас, спробуйте протидіяти цьому:
• рухайтесь;
• робіть фізичні вправи;
• робіть речі, які полюбляєте;
• нормалізуйте свій сон (не менше ніж 8 годин здорового сну);
• спілкуйтесь з рідними та друзями;
• додайте до раціону рослинну їжу.
❗️ Якщо ви не можете впоратися самостійно, то краще звернутися по допомогу до спеціаліста.
🙏 Нагадуємо, наші психологи чи психотерапевти готові вам допомогти. Опишіть коротко вашу ситуацію на tellme.com.ua, і наші спеціалісти зв’яжуться з вами. Це анонімно та безкоштовно.
_Галина Волошина, психологиня_

13.04📣Батькам майбутніх першокласників☘️

🤔Вплив батьків на формування дітей

☘️Як батьки ми часто думаємо: оскільки ми любимо своїх дітей👶, проводимо з ними час, спілкуємось та правильно дисциплінуємо, то забезпечуємо їм оптимальний розвиток. Це так. 🌾Однак більш фундаментальну основу формування особистісного розвитку дитини закладають не тільки наші методи виховання, а й те, хто ми є як особистості. 😊Наші особистісні якості, наша власна поведінка та ставлення – це основні фактори, що впливають на формування самовідчуття дитини☘️, сприйняття нею самої себе, знаємо ми про це чи ні.
🤔Щоби зрозуміти, який вплив ви справляєте на вашу дитину, у першу чергу важливо зрозуміти, як ви ставитесь до самих себе👫, яку ношу самокритики ви несете й ті позитивні почуття про самих себе, які перетікають з вас у вашу дитину при щоденній взаємодії з нею🌾


Правила поведінки на час небезпеки та сигналів тривоги





15.04 Техніка "Фортеця захисту"🏰

З дитинства ми знаємо, що 🏰фортеця – це місце, яке символізує міцність, захист, оборону, незламний дух. Вікіпедія наводить наступне визначення: "Фортеця — укріплена фортифікаційна споруда з міцними капітальними спорудами, постійним гарнізоном, великим запасом провіанту та озброєння". Всі ми пам'ятаємо, що оборону у фортеці, можна вести дні, місяці, і навіть, роки. Тому метафора "фортеці" сьогодні є потужним інструментом для пошуку ресурсу та захисту від травмуючих подій.
🎯Мета: зняття психоемоційного напруження та зниження рівня тривоги, пошук та відновлення ресурсного стану.
🙋‍♂️Вікові обмеження: 6+ років.
🪄Обладнання: папір А4 (індивідуальна робота), А1 (ватман) (для групової роботи), фарби, олівці, пензлики, глина, пластилін, картон, ножиці, клей тощо.
🎲Форма роботи: індивідуальна / групова.
❗Рекомендації: техніку варто застосовувати після стабілізації клієнта та задоволення базових потреб людини (вода, їжа, фізичне здоров’я тощо).
📢Інструкція: Створімо "Фортецю захисту..." (при індивідуальній роботі це може бути "власна фортеця захисту", "фортеця захисту моєї сім'ї/родини"; при груповій – "фортеця захисту України" тощо), яка буде захищати тебе/рідних/Україну. Це те місце, де ти відчуватимеш захист, почерпнеш сили та енергії, зможеш зберігати для тебе/України цінні речі.
🎢Хід вправи (можливо декілька варіантів):
1. Індивідуальна робота: Дитині надаються перелічені вище матеріали (можуть доповнюватися при можливості) та пропонується створити власну "Фортецю захисту" з представлених матеріалів (намалювати, виліпити, склеїти і тд).
2. Групова робота: Дітям надаються перелічені вище матеріали (можуть доповнюватися при можливості) та пропонується створити спільну "Фортецю захисту... (України)" з представлених матеріалів (намалювати, виліпити, склеїти і тд).
3. "Фортецю" можна, не лише намалювати, виліпити, а й побудувати (дорослі, пригадайте своє дитинство і ваші "хатинки", "замки", які будували з стільців, подушок, пледів тощо). Реалізація інструкції у формі гри: дитині/дітям пропонується з підручник матеріалів (картонні коробки, стільці, столи, пледи і тд) створити "Фортецю".
❓Запитання для рефлексивного аналізу:
◾Які емоції та почуття супроводжували процес створення "фортеці"?
◾З якого матеріалу побудована "фортеця"?
◾Наскільки "фортеця" має міцні стіни? Якщо недостатньо – Хто може допомогти їх зробити міцнішими? / Як можна їх укріпити?
◾Кого (або що) "фортеця" захищає?
◾Які ресурси/речі роблять сильнішими "жителів фортеці"?
◾Хто обороняє фортецю від ворогів?
◾Що ти візьмеш з собою у "фортецю"?
© Віктор Панасюк, 2022

Як допомогти своїй психіці?





Як підтримати потерпілих під час війни








18.04
📣Шановні батьки! Почастішали випадки дитячого травматизму
серед здобувачів освіти, що перебувають на дистанційному навчанні.
Будь ласка зверніть увагу на виховання у дітей🧒 навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі👫 обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.
💙💛Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя.
А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям🧒 чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
👉Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!


💙💛Тілесні ігри для діток

Підбірка тілесних ігор для найменших діток
Наші діти потребують уваги зараз більше, ніж будь-коли. Ці ігри можуть стати в нагоді під час консультування для психологів, для вихователів ДНЗ та, звісно, для батьків
🌸 Гра створює безпечний та терапевтичний простір для всіх її учасників
🌸 Гра – це провідна діяльність для дошкільнят, охоча розвага для дітей шкільного віку, і навіть дорослі залюбки долучаються до цього процесу
🌸 Гра побудована на соціальній взаємодії, яку сьогодні вчені розглядають на рівні інстинктів «бий», «біжи», «завмри». Гра сприяє відновленню, укріпленню важливих соціальних зв’язків.
🌸 Гра передбачає певну рухову активність. А рух або фізична активність - це найбільш природній спосіб відреагування викиду стресових гормонів в організмі, тобто подолання гострих стресових станів
🌸 Гра активізує уяву, яка являє собою вищий психічний процес створення нових образів на основі попереднього досвіду. Тобто уява через активізацію роботи неокортекса сприяє екологічному подоланню стресу
Отже, грайте зі своїми дітьми, і пам’ятайте: війна – не назавжди. Вона мине. Тримаймося та піклуймося один про одного💙💛🙏🌸🌸





*Як боротися з надмірним хвилюванням*
🟣Хвилювання — це передусім нервовий стан людини. Також це поняття означає думки, які наповнюють людину тривожністю за майбутнє та не дають спокою. Зараз цей стан супроводжує українців усюди.
Звісно, в деяких моментах хвилювання може бути навіть корисним, але не надмірне.
☝️*Якщо ви відчуваєте постійне хвилювання, не можете знайти собі місця та зібрати думки докупи, тримайте поради:*
🟣 Опануйте техніки дихання. Вони допоможуть знизити рівень тривожності, покращити сон, ви зможете почуватися спокійніше.
🧘🏻‍♀️Наприклад, можна спробувати таку: займіть зручне положення, розслабтеся та зосередьтеся на своїх відчуттях. Зробіть повільно вдих, затримайте дихання на 5 секунд, а потім повільно та протяжно зробіть видих. Повторіть цей комплекс мінімум 5 разів, як супровід можете використовувати релаксаційну музику.
🙍🏻‍♀️Також можна спробувати техніку «Розслаблення через напруження». Поступово напружуйте окремі ділянки свого тіла на декілька секунд (м’язи руки, прес, м’язи ніг і т. д.), а потім розслабте їх. Повторюйте по два рази для кожної ділянки тіла.
🗒Перемістіть своє хвилювання на папір. Навички малювання взагалі не важливі. Спробуйте уявити, де ви відчуваєте хвилювання, яке воно (розмір, колір, фактура і т. д.), а потім намалюйте. Після цього проаналізуйте свій малюнок, що хочеться з ним зробити. Домалювати щось — домалюйте, порвати — порвіть і т. д.
Кожен для себе підбирає свої методи, як впоратись із хвилюванням. Це залежить від психічних особливостей людини, оскільки всі ми індивідуальні.
_Галина Волошина, психологиня_

20.04 Під час раптової травматичної події (напр. ракетний удар) є ті, хто впадає у стан ступору, стає дезорієнтованим, ціпеніє, а відтак — наражає себе на ще більшу небезпеку.
Відповідно ключовою метою допомоги людині, що має таку реакцію, є зниження її відчуття безпорадності та повернення їй здатності функціонувати.
Після того, як ви переконаєтесь у тому, що вам не загрожує небезпека (!), підійдіть до людини, яка має симптоми шоку (сидить/лежить/завмерла стоячи, з широко розплющеними очима, виглядає дезорієнтованою, має сильний тремор) і якщо немає ознак поранення (!), то:
1️⃣ Встановіть контакт, дайте відчуття “ти не одна/один”:
“Пані/пане, ви мене чуєте? Подивіться на мене. Не хвилюйтесь, ви не одна/один, я з вами і не залишу вас”
“Як вас звати? мене звати… я вам допоможу, ми справимось разом”.
2️⃣ Розпитайте:
питання повинні передбачати розгорнуту відповідь, а не “так/ні”, підштовхувати до думання:
“Хто був з вами, коли ви йшли по вулиці? Куди ви хотіли йти? А де це місце?”
3️⃣ Встановіть хронологію подій:
дізнайтесь, що було до події (за хв 5), далі - проговоріть, яка саме подія відбулась. При цьому пам’ятайте, що іноді людина не може про це сказати - психотравма може бути надто великою, тож ми не влаштовуємо допит (!), лиш м’яко підсумовуємо.
“... Що сталось потім? Пам’ятаєте, що стався вибух? Покажіть рукою, куди влучила ракета”
Мета - залучити людину до розмови, вивівши зі стану ступору, та допомогти їй самій встановити хронологію події, зрозуміти, що відбулось.
4️⃣ Зорієнтуйте на активність:
намагаємось зменшити відчуття безпорадності завдяки фокусу на необхідних діях: “Ви хотіли б зібрати свої речі? Ви підете далі в магазин чи мені вас відвести до укриття?”
☝️ Спілкування — чіткий тон, речення короткі, заборонено вчиняти будь-які насильницькі дії (плескати по обличчю, трусити тощо).
Те, що відбувається зараз, — жахливо. До цього не можна бути готовим і цього не повинно бути у світі. Та разом ми неодмінно впораємось ❤️

Відновлюємо свій психофізичний стан через техніку «4 стихії»

🌻Техніка підходить як для дітей і дорослих, які знаходяться у кризовій ситуації, так і для знаття тривоги, якщо ви є у безпечному місці. Важливо дотримуватися правильної послідовності: повітря, вода, земля, вогонь. Стихії нам у поміч!
Крок 1. ПОВІТРЯ 💨
Завдання: нормалізувати дихання
Можете використовувати будь-які дихальні вправи, ті, що вам найбільше підходять
✔ Найпростіша – «Свічка-Квітка»: задуваєте уявну свічку (довгий видих), вдихаєте аромат уявної квітки (мінімум 8 разів). Кризове дихання починається з видиху!
Крок 2. ВОДА 💧
Завдання: знизити рівень тривоги
Коли людина починає пити воду, вона перемикається на процес ковтання, і у деякій мірі це її відволікає від тієї події, яка призвела до нервового збудження. Під час ковтання заспокоюється дихання і зменшується частота серцебиття
✔ Випийте повільно склянку теплої води маленькими ковтками
Крок 3. ЗЕМЛЯ 🌾
Завдання: «заземлитися», відчути своє тіло
Використовуйте вправу на вибір, а краще - усі по-черзі:
✔ Перекочуйтеся з носка на п’яту, щоб промасажувати саме п’яту (мінімум 8 разів)
✔ «Австралійський дощ». Починається вітер – трем долоні. Крапає дощ – клацаєм пальцями. Дощ посилюється – схрещуємо руки на грудях та постукуємо себе по плечах (Метелик). Йде злива – ляскаємо себе по стегнам. Повторити декілька разів
✔ «Робот-Спагеті». Напружте усе тіло, як робот. Порахуйте до 8 і розслабте тіло, уявивши себе немов спагеті. Зробіть так декілька разів.
✔ Можна зробити вправу «Мокра собака» під веселу музику, особливо це буде до вподоби дітям.
Можна робити інші прості вправи, які допомагають «включити тіло»
Крок 4. ВОГОНЬ 🔥
Завдання: вийти в усвідомленість, «включити» голову, активізувати кору головного мозку
✔ Порахуйте від 20 до 0 вголос. При зворотній лічбі активізуються лобні долі мозку.
✔ Дати відповідь на питання «Хто я» (5 іменників), «Який я» (5 прикметників), «Що я роблю (можу робити)?» (5 дієслів). При рахуванні можна загинати пальці на кожну «п’ятірку»
Підійдуть будь-які легкі вправи, які допоможуть стимулювати мозкову активність
Техніку «4 стихії» можна використовувати і як профілактичну. Наприклад, перетворивши її на щоденний ранковий ритуал. Так можна почати свій день з того, щоб через силу стихій налаштуватися на позитив, включитися у потрібний стан та бути більш продуктивним на благо собі, рідним людям та Батьківщині 💛💙
Ваша психологиня Анна Паливода

22.04 Працює гаряча лінія психологічної підтримки для батьків та дітей.

💙Якщо вам, або вашій дитині потрібна допомога - телефонуйте. Ми поруч💙
👥Гаряча лінія психологічної підтримки "Ми поруч":
🤍+380960392258
🤍+380991985795
🤍+380635581282
👥Чат-бот проєкту "Ми поруч"
ℹ️ Проєкт реалізовано спільно з благодійним фондом "Голоси дітей".

💙💛Під час війни необхідно бути максимально уважними до емоційного стану та поведінки дітей і одразу діяти, коли з'являються тривожні сигнали!
На що батькам👫 варто першочергово звернути увагу та як реагувати розповіла психологиня Светлана Ройз:
💬 Знецінювання, аутоагресія та узагальнення.
- Я зовсім тупа!
- Ти точно не тупа, у тебе просто розлилася вода. Давай її витирати — тримай серветку. Наступного разу просто будеш уважнішою.
💬 У мене ніколи нічого не виходить.
- Давай пригадаємо, коли вийшло в останній раз. Пам'ятаєш?
Саме зараз, тільки зараз не вийшло. Давай ти спробуєш зробити так і так (намагаємося за дитину не робити).
💬 Почуття провини.
- Я у всьому винен (це я винна).
Дітям важливо чути — це не твоя відповідальність, це вибір та рішення дорослих. Дорослі впораються. В тому, що сталося — ніхто не винен. Якщо ти хочеш допомогти — ти можеш....
Підлітків дуже важливо направляти в будь-яку продуктивну дію❗️
️Коли батьки проявляють сильні емоції (ми живі люди!!!), важливо казати дитині: «мені складно, я втомилась, я сумую, але я доросла і точно впораюся».
💬 Дитина переживає втрату (звичного, дому, іграшок), як справжню втрату.
Наша роль — допомогти їй.
«Ти скучив, ти сумуєш, ти злишся...мені теж так шкода....».
️Страх і стрес роблять нас і наших дітей самотніми 😢 Від стресу нам складно зосередитись на відносинах. Але нашим дітям так важливі хоч 5-10 хвилин нашої повної емоційної присутності 🫂
Ми точно впораємося і точно допоможемо нашим дітям ❤️‍🩹

25.04.#Як підтримати підлітка у кризові ситуації #поради психолога

Під час війни та непростих життєвих ситуацій, які вона провокує, по відношенню до підлітків психологи радять:
►Говорити і слухати. А головне чути те, що дитина розповідає: про свої думки, почуття, сприйняття ситуації. Варто пояснитии підлітку все, що відбувається, враховуючи його вік і знання.
►Дозволити емоціям бути. Психологи радять не приховувати від підлітка свої справжні почуття, бо він все одно здогадається про них і буде відчувати себе обманутим. Тож переживати і плакати перед дитиною старшого віку – абсолютно це нормально. Проте не варто робити це дуже часто, бо така поведінка може спровокувати депресію: як у вас, так і у дитини. Варто дозволити емоціям вийти, а потім спробувати налагодити рутинне життя.
►Планувати майбутнє. Не бійтеся разом мріяти та планувати, що будете робити після війни. Такі роздуми та розмови надихають і стабілізують, а також додають впевненості у майбутньому.
►Обійматися. Тактильний контакт дуже важливий в умовах невизначеності і стресу, тож частіше обіймайте свою дитину і говоріть їй, що все буде добре.
►Дивитися разом улюблені фільми. Психологи радять обирати життєствердні фільми, які здатні подарувати відчуття надії. Дивіться разом, обійнявшись, а потім обговорюйте побачене. Нагадуйте дитині, що після війни обов'язково знову буде нормальне життя.
►Читати вголос. Це заняття дає відчуття захищеності та спокою. Тільки не читайте тривожні новини, краще читайте книжку з цікавим, а головне "мирним" сюжетом.
►Хвалити за досягнення дитини. Зараз для вашого підлітка життєво важливо, щоб його (чи її) хвалили за найменшу дрібничку. Так ви вселяєте підлітку віру у свої сили та демонструєте свою підтримку.
►Заохочувати спілкуватися з однолітками. Через стрес дитина може стати закритою і не бажати спілкуватися з однолітками. Та це шкідливо для її психіки і розвитку. Для більшості підлітків спілкування з друзями є дуже важливим. Тож варто усіляко сприяти цьому і використовувати будь-який шанс на спілкування дитини з друзями. Оптимально, щоб це було спілкування офлайн, але якщо немає такої можливості, онлайн-спілкування теж буде корисним, не варто йому перешкоджати.
►Заохочувати спілкуватися з однолітками. Через стрес дитина може стати закритою і не бажати спілкуватися з однолітками. Та це шкідливо для її психіки і розвитку. Для більшості підлітків спілкування з друзями є дуже важливим. Тож варто усіляко сприяти цьому і використовувати будь-який шанс на спілкування дитини з друзями. Оптимально, щоб це було спілкування офлайн, але якщо немає такої можливості, онлайн-спілкування теж буде корисним, не варто йому перешкоджати.
►Долучати підлітків до допомоги іншим. Це дуже важливо, щоб дитина відчула свою соціальну значимість. Але робити це треба за умов максимальної безпеки для неї. Можна долучатися до допомоги разом з підлітком, так він відчує вашу підтримку і турботу.
►Будьте уважними до змін у поведінці дитини. Одразу звертайтеся до психолога (у сьогоднішніх умовах підійде і онлайн-консультація), якщо побачите у дитини ознаки ступору, апатії, депресії чи посттравматичного розладу.

СЛОВА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ, ЯКІ МАЄ ПОЧУТИ КОЖЕН, ХОЧ РАЗ У СВОЄМУ ЖИТТІ...

Привіт! 🙂
🌿 Я не знаю, про що ти зараз думаєш, що ти відчуваєш і що відбувається у твоєму тілі.
🌿 Проте я точно знаю, що тобі сказати.
🌿 Пробач, якщо я хоч раз зробила тобі боляче.
🌿 Сьогодні я хочу, щоб ти почув правду, і це дуже важливо.
🌿 Я рада, що ти живеш.
🌿 Ти належиш до цього світу.
🌿 Твої потреби важливі для мене.
🌿 Я рада, що ти – це ти.
🌿 Ти можеш зростати в своєму темпі.
🌿 Ти можеш відчувати всі свої почуття.
🌿 Я люблю тебе і охоче дбаю про тебе.
🌿 Ти можеш досліджувати і експерементувати.
🌿 А я буду підтримувати і захищати тебе.
🌿 Ти можеш скористатися усіма своїми почуттями, щоб досліджувати світ.
🌿 Ти можеш знати, що ти знаєш.
🌿 Ти можеш цікавитися усім.
🌿 Мені подобається , як ти проявляєш ініціативу, зростаєш і вчишся.
🌿 Я люблю тебе і у спокої і коли ти активний.
🌿 Я рада, що ти починаєш думати самостійно.
🌿 Ти можеш говорити «ні» і встановлювати межі.
🌿 Ти можеш сердитися а я допоможу тобі не зашкодити цим собі чи іншим.
🌿 Ти можеш вчитися думати за себе.
🌿 Ти можеш думати і відчувати одночасно.
🌿 Ти можеш знати , що тобі потрібно і просити про допомогу.
🌿 Ти можеш відділятися від мене. Я буду продовжувати любити тебе.
🌿 Пробач мені, якщо я був занадто суворий або не уважний до тебе.
🌿 Але сьогодні я хочу говорити не про себе.
🌿 Я хочу говорити про тебе.
🌿 І мені важливо сказати хто ти і хто інші люди.
🌿 Ти можеш бути сильним і водночас просити про допомогу.
🌿 Ти можеш спробувати різні способи та ролі, як бути сильним чи слабким.
🌿 Всі твої почуття прийнятні для мене.
🌿 Ти можеш зрозуміти де фантазія і де реальність.
🌿 Я люблю тебе таким, яким ти є.
🌿 Пробач, якщо я порушував хоч колись твої особисті кордони.
🌿 Я був не правий.
🌿 Пробач, якщо я хоч колись сказала тобі щось принизливе.
Я помилялася.
🌿 Ти можеш сказати «так» чи «ні» і вчитися на своїх помилках.
🌿 Ти можеш довіряти своїй інтуції, щоб вирішити що робити.
🌿 Ти можеш знайти те рішення, яке підходить тобі.
🌿 Ти можеш навчитися правилам, які допоможуть тобі жити з іншими.
🌿 Ти можеш навчитися коли і як не погоджуватися.
🌿 Ти можеш думати про себе і розраховувати на допомогу, замість того , щоб бути нещасним.
🌿 Я люблю тебе навіть, коли ми різні.
🌿 І мені подобається зростати разом з тобою.
🌿 Ти можеш знати хто ти і вчитись бути незалежним.
🌿 Ти можеш розвивати власні інтереси, уявлення і взаємини.
🌿 Ти можеш використовувати старі навички по-новому.
🌿 Я буду радий бачити тебе дорослим.
🌿 Моя любов завжди з тобою.
🌿 І ти можеш розраховувати на мою підтримку.
За мотивами: J. Illsley Clarke, C. Dawson. Growing Up Again, 1998
Переклад : Maria Fabrycheva

27.04 Що таке емоційний інтелект, і як він впливає на життя🌱

✏️Щоб порозумітися, недостатньо говорити однією мовою.
✏️Недостатньо розуміти значення слів, які використовують співрозмовники.
Багато інформації🌾 залишається поза словами📣: у діях, жестах, міміці, емоціях.
Те, як емоції впливають на спілкування і життя, ретельно досліджують із кінця минулого століття.
🌿Вміння правильно розуміти і використовувати емоції у повсякденні науковці називають "емоційним інтелектом".
🌬️ЩО ТАКЕ ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ
☀️Емоційний інтелект — це вміння дати раду своїм і чужим емоціям: точно зрозуміти, оцінити і виразити їх.

*«Як жити далі?», або «Людина в пошуках справжнього сенсу»*
Зараз нас щодня хвилюють думки про непередбачуваність майбутнього в умовах війни та страху: «Як планувати життя?», «Що буде зі мною та близькими?», «Як тепер жити далі?»…
Є чудовий вислів Фрідріха Ніцше: «Той, хто знає, навіщо жити, може витримати будь-яке як».
📖Саме цю цитату взяв за основу австрійський психіатр, психолог Віктор Франкл для своєї книги «Людина у пошуках справжнього сенсу». Людина, яка пережила ув’язнення нацистського концентраційного табору, ділиться своїм досвідом та пояснює, чому хтось скоро здається, а хтось, не дивлячись на всі труднощі, продовжує жити. Де взяти ту запальну жагу життя, коли здається, що краще вже не буде?


29.04☘️Екологічна комунікація в умовах війни☘️



Від виживання до бажання жити

🌿
🔴На початку активної фази війни психіка працювала у "режимі виживання" – це природня реакція на небезпеку, коли людина немов заморожує емоції, не плаче, інколи не відчуває болю, має поганий апетит та порушення сну
🟢Проте психіка не може працювати в цьому режимі постійно. Це дуже енерговитратно для організму. Психіка "перетравлює" всі події і поступово повертає до звичного життя з поправкою на нові обставини
Ознаки, які вказують на вихід з "режиму виживання"
✅ Виникають думки про майбутнє
На початку війни люди могли планувати лише на декілька годин. Зараз ті, хто живе або переїхав у відносно спокійне місце, можуть та хочуть планувати на декілька днів вперед. І це нормально
✅ З’являються різні емоції
Коли людині потрібно вижити, вона вимикає емоції та навіть частково сенсорне відчуття. Людина не до кінця відчуває біль. Та, зазвичай, через місяць у неї відбувається процес "розморожування". Вона поступово починає перейматися через дискомфорт в тілі або нарешті має змогу поплакати
💦Сльози - це добре. Не потрібно зупиняти плач та говорити "заспокійся". Реакція має відбутися
✅ Кращий сон
Людина не одразу почне спати всю ніч спокійним сном. Спочатку збільшиться тривалість інтервалів сну. Він буде не поверхневим, а глибоким. Людина вже не підриватиметься серед ночі з бажанням бігти кудись чи перечитувати новини
✅ З'являється апетит
Стрес спочатку може викликати недоїдання, а потім переїдання. Проте згодом відчуття голоду та апетиту врегулюються. Людина зможе чітко назвати, що їй хочеться з’їсти та коли
☀️Уявіть, що йдете довгим неосвітленим коридором. Робите крок і навколо запалюються лампочки. Так і з виходом з "режиму виживання" – ви робите крок і вам хочеться будувати майбутнє, ще один – виникає бажання, як завжди, випити каву зранку, нанести макіяж чи піти на пробіжку. Так ви поступово відновлюєтесь і фізично, і психологічно
🌱 Не підганяйте себе та не картайте за "недостатню" активність. Не намагайтеся примусово пришвидчити процес адаптації та виходу зі стресу. Кожна людина - індивідуальна. Прислухайтеся до себе. Важливіше - зібратися з силами та вдатися до активностей по готовності, ніж емоційно "надірватися". Це призведе лише до відкату й потребуватиме додаткових душевних сил для виходу у ресурсний стан
🌱Є психотерапевтична метафора: у стані переживань людина рухається в ритмі танцю – два кроки вперед, один – назад. Потрібно до всього звикати поступово, а організм вам сам вказуватиме дорогу. Якщо ви прокинулися зранку, захотіли каву з молоком і прогулянку в парку, дайте це собі
🌱 Найгірше, що можна зробити у період поступового відновлення - це заборонити собі маленькі буденні радощі, "відмінити життя" та накласти табу на радощі для інших людей, поставивши їм у вину зроблений манікюр чи скромне святкування Дня народження у тяжкий для країни час...
💛💙У житті має лишитися місце для життя. Навіть у темні часи. І чим більш ресурсними та психічно стійкими буде кожен із нас, тим більше користі ми зможемо зробити на благо собі, своїм близьким та Україні

Бережіть себе та своїх близьких 😊🤗



Як батькам убезпечити своїх дітей🧒 від можливих загроз їх життю та здоров’ю під час війни❓Як захистити дитину від сексуального насильства❓Як підтримати дитину, коли вона переживає втрату близької людини❓
📌 Відповіді на ці та більше запитань ви можете знайти у ПАМ‘ЯТЦІ, розробленій ВООЗ, ЮНІСЕФ, УНП ООН, «Parenting for Lifelong Health», «Global Partnership to End Violence», «Світ без сиріт».
👉Дотримання цих простих порад доможе батькам та опікунам зберегти дітей у безпеці під час кризових подій і запобігти торгівлі та сексуальному насильству ☝🏻

💙💛Пам'ятка для батьків під час воєнної небезпеки 🙏

02.05 «Якщо ти не можеш вплинути на ситуацію, то зміни своє ставлення до неї…» 🌿Але як це зробити і що це означає?

🌾Йтиметься про резильєнтність⤵️
Це наша здатність впоратися зі складними життєвими подіями та відновитися після труднощів чи стресу.
🛡Метафорично ми можемо це уявити, як щит, який захищає наше ментальне здоров’я від зовнішніх стресогенних чинників.
Що впливає на резильєнтність?
– доброзичливе ставлення до себе;
– здатність реалістично планувати;
– розвиток асертивних комунікативних навичок;
– плекання своїх цінностей;
– розвиток власної «системи ресурсу»;
– плекання надії;
– розвиток здатності вирішувати проблеми.
Як і інші навички, резильєнтність можна розвивати. Ось декілька порад, які зможуть посприяти вашій життєвій стійкості.
🔹Подивіться на ситуацію під іншим кутом.
Замість того, щоби вишукувати тільки суцільний негатив у ситуації, яка склалася, спробуйте пошукати способи здорового вирішення ситуації чи принаймні способи підтримати вас.
Для більш глибокого аналізу можете відповісти на такі запитання:
🤔Чи мої думки про цю ситуацію допомагають її вирішити?
🤔У моменти, коли я би не переживав/ла цих емоцій, як тоді я дивився/лася на цю ситуацію?
🤔Які є сильні або позитивні сторони в мене або в ситуації, на які я ще не звернув/ла уваги?
Після подолання негараздів більшість людей переоцінюють свої погляди, наважуються на позитивні зміни та починають цінувати прості, радісні моменти і життя загалом.
🔹Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати або змінити.
Іноді при зіткненні із труднощами нам здається, що ми наче збиваємося з ніг та не можемо за щось вхопитися, щоб втриматися «на плаву». Тим самим «рятувальним кругом» може слугувати повернення відчуття контролю.
Саме для цього знайдіть і зосередьтеся виключно на тих елементах ситуації, на які ви можете вплинути, якими ви здатні керувати. Це може повернути відчуття безпеки або кращої стійкості.
🔹Складіть «абетку ресурсу».
Потрібно на кожну літеру алфавіту написати своє джерело задоволення. В результаті ви отримуєте список дій, які завжди покращуватимуть емоційний стан. Добре, якщо там будуть справи, які можна зробити одразу, а також більш складні, які потребують планування.
🔹Ведіть щоденник станів та емоцій.
Коли змінюється настрій, ставте все на паузу та запитуйте себе: «Яка думка пронеслася в мене в голові?». Спробуйте її сформулювати та проаналізувати.
🔹Практика «Вдячність».
Можете вести також окремий щоденник, в якому записувати 5-10 речень, за що ви вдячні за день.
Галина Волошина, психологиня

Емоційне вигорання
8 способів запобігти



04.05 Синдром емоційного вигорання — це стан, коли людина відчуває себе емоційно і фізично виснаженою.
👉 Як цьому запобігти:
✅ Визнайте проблему, не лякайтеся її та не бійтеся бути «недосконалими батьками».
✅ Важливо зрозуміти, що ви не справляєтеся і що нічого страшного в цьому немає.
✅ Не звинувачуйте себе та інших. Подібна ситуація може статися будь з ким і будь-коли.
✅ Більше відпочивайте та проводьте час з друзями та рідними.
✅ Відволікайтесь, знайдіть те, що приносить вам задоволення.
✅ Не ігноруйте якість сну.
✅ Не женіться за досконалістю. Всі ці ідеальні матусі, за якими ви стежите в інтернеті, — лише ілюзія. У всіх є проблеми.

💔 Війна позначається на ментальному здоров’ї дорослих та дітей.
👨‍👩‍👧‍👦 Психіка малечі більш вразлива, тому треба обов’язково говорити з дитиною про те, що відбувається.

Діти і війна: Поради дорослим


06.05
📣 Правила поведінки з незнайомими людьми для дітей

До УВАГИ батьків "Захистіть дитину від викрадення і небезпек". Ваша дитина повинна знати




До УВАГИ учнів 7 - 11 класів та батьків, хочу запропонувати Вам прийняти участь у Всеукраїнському проєкті з профорієнтації та побудови кар'єри "Обери професію своєї мрії".
Мета цього проєкту - сприяння учням свідомо обрати професію своєї мрії, стати успішним у житті та реалізувати себе в Україні.
Сайт на якому можна пройти безкоштовне тестування www.hryoutest.in.ua

💙💛8 травня в Україні відзначається Свято Мами — День Матері🤱
Мама💙💛
Єдине слово, яке вміщує в собі найпрекрасніші емоції, що тільки можна уявити. Коли думаєш про неї, про Маму🤱, відчуваєш її любов і згадуєш про її турботу.
Вона. Та Жінка🌼, яка з нами з самого початку. Дбає та піклується про нас, навчає і захищає нас☘️.
Я хотіла би виказати найсердечніші вітання всім Матерям, Жінкам, які часто є героїнями власного життя🌾.
Ви великі, сильні, хоробрі і добрі. Бажаю Вам якомога швидше мати можливість насолоджуватися спокоєм, щастям ваших дітей і ваших сімей, щоб ви могли розвиватися і втілювати свої мрії.
Я впевнена, що Ваша сила і любов є прикладом для наслідування для всіх. Я захоплююся Вами, бажаю, щоб те, чого прагнете найбільше якнайшвидше здійснилося💐.

💙💛

8 травня - День пам'яті та примирення

У неділю, 8 травня, в Україні та світі - День пам'яті та примирення. Важлива дата, яка була створена для вшанування всіх тих, хто загинув під час Другої світової війни 1939-1945 років.
Головна мета цього дня - гідно вшанувати пам'ять українських воїнів, які зробили свій героїчний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції, та висловити повагу всім тим, хто боровся проти нацизму.
Вже восьмий рік поспіль Україна вшановує пам'ять тих, хто помер в Другу світову війну, разом з США та Європою - 8 травня. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом. Пам'ять - означає, що ми пам'ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення - символ того, що всі країни повинні об'єднатися разом. На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна. Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. А у неділю, 8 травня, разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів.


09.05.2022

💙💛СпівДія: в Україні запустили офіційну платформу гуманітарної допомоги
СпівДії хаб Одеської області, яка реалізується у взаємодії із Молодіжною радою Одеської області та ГО «Українські Студенти за Свободу» допомагає цивільному населенню під час війни.
📣Створений окремий волонтерський штаб, який безперервно працює з початку війни:
👉Логістика, прийом, сортування та роздача гуманітарної допомоги;
👉Готування щодня 700 порцій гарячих обідів для наших захисників;
👉Плетіння маскувальних сіток;
👉Зустріч біженців та забезпечення їх всім необхідним;
👉Організація і доставка гуманітарної допомоги до Миколаївської та Херсонської областей;
👉Розвезення продуктів харчування та іншої допомоги соціально незахищеним верствам населення;
👉Пошив українським захисникам медичних сумок, балаклав, футболок тощо.
«Співдія» координується за підтримки Офіса Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством молоді та спорту України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Благодійним фондом «Повір у себе» за підтримки програми «Мріємо та діємо».
🙏Як отримати або запропонувати допомогу?
Громадяни чи організації, які потребують допомоги, можуть заповнити відповідну форму на сайті https://spivdiia.org.ua/ або подзвонивши 15-45. Фахівці координаційного хабу зателефонують для підтвердження запиту. Заявки обробляються в порядку критичності та часу.
Фізичні особи або волонтерські організації, які мають у наявності гуманітарні чи медичні ресурси, можуть так само запропонувати допомогу, сконтактувавши через платформу з фахівцями координаційного хабу.
Скористатися послугами психологічної та юридичної підтримки особа може
зареєструвавшись за посиланням: https://airtable.com/shrfgyZ1ko5UYxR9r.
Співдіяхаб Одеси - Назо Юліана
адреса м.Одеса,вул.Тіниста,2
Juliananazo.od@gmailcom

📣 Обережно вибухонебезпечні предмети


11.05
😊☺️😔Емоції живої людини
🌬️Як впоратись і не розвалитись
Більшість не буде робити вправи на проживання емоцій – виписувати, малювати, медитувати.
🖍️Якщо людина не створила навичок емоційної саморегуляції раніше, то в період стресу на це важко налаштуватись.
Про підхід, який допомагає прожити маскимально природньо👇









💙💛5 кроків емоційного опанування проблеми



13.05 💙💛Як менеджерити власну енергію під час війни?

Ділимося порадами Oleh Romanchuk, дитячого психіатра/психотерапевта, засновника Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї".
“Енергія безцінна – і її не можна витрачати намарно, нам треба берегти сили, нам треба берегти і мудро витрачати наші сили. Розуміння важливості цього режиму випливає також з усвідомлення, що врешті переможе не той, хто «кількісно» сильніший, а той, хто стійкіший, витриваліший і володіє мудрістю менеджменту енергетичними ресурсами…!”




Знімаємо стрес: техніки повільного дихання

Коли ми стресуємо, наше дихання стає швидким і поверхневим. Через це ми сильніше напружуємося. Давайте навчимося дихати так, щоб розслабити тіло, заспокоїтися і звільнитися від зайвих думок.
👍 Ось невеличка вправа:
1. 🧍‍♂️ Розслабляємо тіло
Потрусіть руки та ноги. Розслабте їх. Підніміть плечі та відведіть назад. Зробіть повільні нахили голови вліво-вправо.
2. 🎈 Дихаємо животом
Покладіть одну руку на живіт, а іншу - на грудну клітину. Спочатку видихаємо усе повітря. Тепер глибоко вдихайте животом, спостерігаючи як надувається ваш живіт, ніби повітряна кулька. Потім видихаємо, спостерігаємо як здувається живіт. Повторюємо декілька разів, якщо можете, вдихайте носом і видихайте ротом.
3. 🐌 Сповільнюємо дихання
Тепер робимо повільний вдих животом упродовж 3 секунд, потім затримуємось на 2 секунди, і повільно видихаємо упродовж 3 секунд. Повторюємо протягом 1 хвилини. Можете навіть заплющити очі, якщо хочеться.
☝️ Не потрібно переживати про те, чи вдається вам чітко дотримуватися таймінгу. Голове - сповільнювати дихання та дихати саме животом.
👌 Потренуйтеся виконувати цю техніку. Використовуйте її, коли відчуваєте себе напруженим, або виконуйте її разом з людиною у стані стресу, щоб допомогти їй заспокоїтися.
Бережіть себе. Піклуйтеся про психічне здоров’я

16.05 Батькам виховання та розуміння своїх дітей





☀️🧒🌿6 звичок, що зменшують тривожність 😤
📺 Інтервальний перегляд новин.
Тривожність характеризується надмірним занепокоєнням і страхом, і перегляд новин може посилити цю проблему, залишаючи пригнічений настрій і тривогу. Хоча зараз особливо важливо бути в курсі того, що відбувається у країні, перегляд або читання новин вранці може задати тривожний тон на день, тоді як негативні образи та слова перед сном, можуть вплинути на якість сну. Старайтесь уникати читання новин першим ділом зранку та в останню чергу перед сном.
🍎 Здорові харчові звички
Погані харчові звички можуть сильно вплинути на споживання необхідних поживних речовин – вуглеводів, білків, незамінних жирних кислот, вітамінів і мінералів – які необхідні для психічного здоров'я та функціонування нервової системи. Дефіцит певних поживних речовин може вплинути на настрій та рівень тривоги.
🦥 Заняття спортом.
Ваше тіло створене для руху, а певні функції тіла залежать від фізіологічного руху. Якщо ви сидите цілий день та ніколи не займаєтеся спортом, ваше фізичне та психічне здоров’я, постраждає в результаті.
💧 Достатнє споживання води.
Зневоднення викликає стрес для вашого тіла, і коли ваше тіло знаходиться в стресі, ви можете відчувати загальні симптоми тривоги.
🍲 Регулярні прийоми їжі.
Пропуск прийому їжі викликає гіпоглікемію (коли рівень цукру в крові падає нижче нормального рівня), що може призвести до поширених симптомів тривоги, таких як дратівливість, нервозність, запаморочення та слабкість.
🧘‍♀️ Медитаційні вправи.
Приділяйте хоча б 10 хвилин на день медитаційним вправам.
За допомогою медитації ми заспокоюємо свою свідомість. Фізично при глибокому диханні збільшується приплив кисню, посилюється активність головного мозку, і ми «вимикаємо» непотрібні думки, розслаблюємося та заспокоюємося.

17 травня 2022 року соціально-психологічна служба Новоградківської гімназії Дальницької с/р взяла участь у вебінарі
«Депресія і агресія – дві сторони однієї медалі». Спікерка – Олена Черниш, психологиня у галузі розвитку емоційного інтелекту, корекції невротичних порушень, наслідків психологічної травми та проблем розвитку особистості, АРТ-терапевтка.
Возможно, это изображение 1 человек, в помещении и текст «14:21 REC Zoom выйти вкл. звук ↑ начать видео поделиться 174 III участники дополнитель»

18.05 🌬️Що робити при панічній атаці?

Нажаль в даний час часто відбуваються ситуації неочікувані для нас, в результаті можуть виникати панічні атаки. Нижче пам'ятки які допоможуть вийти з цього стану, необов'язково робити всі ці дії - достатньо вибрати ті, що найбільше підходять для Вас👇






                                   

Не забуваймо про правила поведінки із вибухонебезпечними предметами

Це відео буде корисним для усіх, хто досі не усвідомив яку приховану (і не дуже) загрозу лишив після себе ворог. Тому завантажуйте, поширюйте і не забувайте, що усі правила безпеки, на жаль, написані чужим гірким досвідом...
Рятувальники спільно з UNICEF Ukraine піклуються про вас 💛💙


💙💛Всесвітній день вишиванки💙💛

☀️🌻Щороку у третій четвер травня відзначається Всесвітній день вишиванки (у 2022 році цей день припадає на 19 травня).
Збереження українських цінностей та популяризація споконвічних народних традицій створення та носіння етнічного вишитого українського одягу💙💛 – одне з пріоритетних завдань, яке набуває особливої ваги та актуальності в умовах викликів часу та повномасштабної війни, яка наразі точиться на території нашої Батьківщини.
Вишиванка – генетичний код українців, душа нації.
Захистимо своє!
Вишиванка – це броня кожного з нас!
💙💛Разом до Перемоги!


20.05
🚩📣Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період війни
Зараз під час війни ми багато часу залишаємося вдома без змоги спокійно жити – це правильний і необхідний превентивний захід, який може вберегти нас та наших дітей.
Але власна домівка не завжди може бути найбезпечнішим місцем. Особливо, коли йдеться про тих, хто страждає від домашнього насильства. У той час, коли вся родина постійно перебуває вдома, кількість випадків насильства може збільшуватися та загострюватися.
Відтак, Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації працює у звичайному режимі – безкоштовно, анонімно, конфіденційно. Ви можете звернутися за номерами: 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних), коли потребуватимете допомоги.
За необхідності розміщення у притулок постраждалих від домашнього насильства, консультанти/ки гарячої лінії надають їхні номери телефонів, а також контакти організацій і служб, які є «точками входу» в шелтери.
Також, у випадку серйозної загрози, ви завжди можете викликати поліцію – 102.
Не мовчіть, коли потребуєте допомоги!

Поради для батьків

23.05 #способи зняти напруги
Дитина регулярно стикається з різними стресовими факторами.
Пропонуємо айпростіші способи, доступні для кожного. Перенапруження - прямий шлях до емоційної нестабільності та формування неврозу у дитини. Особливо за слабкої нервової системи.
Як допомогти дитині?
🔷Бігати голими ногами по траві/піску/ортокилимкам... Валятися, стрибати, перекидатися.
🔷Грати в сніжки (можна їх зробити із серветок чи паперу).
🔷 Кидати камені у річку або іграшки у ванну.
🔷Обіймашки
🔷 “Боксування” м’якої подушки.
🔷КІНЕТИЧНИЙ‌ пісок: будувати та ламати замки.
🔷Рвати або зминати папір.
🔷Крик без крику: просимо дитину спробувати закричати, але без голосу (гучності).
🔷“Стаканчик крику” або “мішечок крику”: можна кричати, але лише направивши цей крик в мішечок або стаканчик.
🔷Ігри з водою. Тут ВАЖЛИВА температура води (має бути приємна), можна додати ромашку.

Як не приймати близько до серця

25.05 #принципи позитивного батьківства
#мова любові
Пропоную зробити невеличку самодіагностику "КОЛЕСО ЛЮБОВІ" (О.Падій)
💚Намалюйте коло, розділіть на п'ять секторів
💚Оцініть кожен сектор від 1 до 10 - на скільки ви проявляєте любов до своєї дитини в зазначений спосіб; зафарбуйте цю частину
💚Проаналізуйте чи немає перекосів (занадто мало або занадто багато) у вашому колі
💚Подумайте як ви можете проявити вид любові, який у вас на низькому рівні щодо вашої дитини
💚Заплануйте коли ви будете застосовувати даний вид прояву любові (визначіть зручний день тижня та час дня)

25.05 Добрий вечір. Сьогодні прийняла участь у конференції "Дитячі страхи та розлади сну, спричинені війною"
Ведучі: Пивоварчик Ірина, психолог, доцент кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти Одеської академії неперервної освіти
Коваль Катерина Ігорівна, психолог, EMDR-терапевт, старший викладач кафедри теорії та методики практичної психології Університету Ушинського.
26.06 Добрий день. Сьогодні відвідала дуже цікавий вебінар на тему: Впровадження відновного підходу в закладі освіти.
Спікерка: Дацко Оксана, Медіаторка Національної медіаторської мережі ГО «ЛаСтрада-Україна».



27.05 Як батькам спланувати безпеку зі своєю дитиною та захистити її у кризовій ситуації?
1️⃣ Якщо ви живете у небезпечному місці, намагайтеся тримати свою сім’ю разом
2️⃣ Намагайтеся не розлучатися зі своїми дітьми на тривалий період часу
3️⃣ Переконайтеся, що ваші діти знають своє ім’я, де ви перебуваєте і як отримати допомогу, якщо вони розлучаться з вами
4️⃣ Якщо ви готуєтеся піти за їжею чи іншими речами для вашої родини, завжди тримайте своїх дітей поруч або залиште їх вдома на піклування відповідального родича чи дорослого, якому ви довіряєте
5️⃣ Якщо ваша дитина йде гратися, переконайтеся, що вона знає, що повинна повідомити вам, куди вона йде, з ким і коли повернеться
6️⃣ Якщо ваші діти кудись їдуть з вами, сплануйте заздалегідь, де ви зможете зустрітися, якщо ви розлучитеся. Переконайтесь, що це місце, яке дитина буде знати і де почуватиметься комфортно
7️⃣ Якщо ви живете у місці з підвищеним рівнем ризику, буде корисно мати особливе слово або фразу, яку дитина зможе розпізнати, і яка означатиме, що в цей конкретний момент дуже важливо негайно вас слухатися. Це може зменшити ризик у небезпечній ситуації, наприклад, якщо ваша дитина розуміє, що вона повинна мовчати, коли ви використовуєте це спеціальне слово. Це може бути будь-яке кодове слово, на яке ви погодилися. Важливо те, що коли дитина почує це слово, вона намагатиметься зробити саме те, що ви від неї хочете. Спробуйте використовувати це слово і хваліть дитину, коли вона робить те, що ви у неї просите. Ви можете практикувати це в ігровій формі, щоб ця поведінка стала автоматичною, але переконайтеся, що ваша дитина знає, що коли ви використовуєте цю фразу в будь-який інший час — це вже не гра, а реальна ситуація.
Потребуєте консультації психолога щодо того, як стабілізувати свій психоемоційний стан та підтримати дитину при переживанні травмуючих подій? Заповніть форму https://forms.gle/8ZWBaeZ5V81vPAa77 і з вами зв’яжеться спеціаліст 💚
📌 Матеріали розроблені ВООЗ, ЮНІСЕФ, УНП ООН, "Parenting for Lifelong Health", "Global Partnership to End Violence", "Світ без сиріт"


💙💛 Позитивний підхід у вихованні дітей


01.06 
💙💛З Днем захисту дітей🧒
День захисту дітей - міжнародне свято, яке відзначається 1 червня. Це свято створене з метою нагадати нам, що діти - це самостійні особистості зі своїми страхами і проблемами. Всі діти потребують підтримки та захисту від дорослих. Особливо важливим це свято здається під час війни, коли багато дітей стали сиротами, позбулися будинку або Поїхали з рідного міста.
🌾Сьогодні свято у найулюбленіших бешкетників — наших діток🤱. Нехай вони ніколи не хворіють, нехай кожен день несе їм нові знання і відкриття, нехай безтурботний час дитинства триває якомога довше і нехай вони будуть найщасливішими!




03.06 Техніки для самодопомоги під час нервового зриву від члена національної психологічної асоціації України, нашого кризового психолога Дар’ї Гудир-Наумової.
🌳 Нервовий зрив — це серйозна проблема, наслідки якої сильно погіршують якість життя. Якщо ви відчуваєте, що від стресу вже тривалий час відчуваєте себе погано (змінився апетит, проблеми зі сном, постійна тривога тощо).






05.06
Вступ до школи — дуже важливий момент для дитини та її батьків. Багато дітей з готовністю та натхненням відправляються в перший клас, але далеко не всім такі зміни даються легко. Літо перед школою дає можливість батькам підготувати дитину до школи не тільки купивши все для успішного навчання, а й заклавши в неї всі необхідні знання та вміння.



📣Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах
воєнного стану в Україні




8.06 Кожні батьки рано чи пізно зустрічаються з явищем дитячих кошмарів, та мало хто з дорослих знає, як бути у такій ситуації
🛌.⠀
Саме тому український сімейний та дитячий психолог Світлана Ройз надала поради, ознайомитися з якими можна в інфографіці. Зберігайте прапорцем 🔖, поділіться з подружкою ✉️, тисніть на 👍.⠀
У спокійний час разом з дітьми можна співати улюблену пісню й домовитись, що вона буде вашим паролем – нагадуванням про безпеку. Її можна співати, коли у дитини температура, істерика, проблеми зі сном тощо.⠀
❗️ І пам'ятайте, для трансформації та роботи з образами й сюжетами сну існують окремі техніки, для яких потрібно залучувати спеціалістів.⠀
Нехай до ваших малюків приходять лише хороші сновидіння під мирним небом у власному ліжечку 🙏✨.

Сварки під час війни: чому ми це робимо та як запобігти







13.06 
Насправді, ми ніколи не починаємо спочатку, ми починаємо з досвіду 💙💛


2022-2023 навчальний рік

💙💛 Поради батькам майбутніх першокласників
Дитина йде у перший клас. Це радісна і водночас хвилююча подія, але, разом з тим, і додаткові труднощі. Відбувається зміна провідних видів діяльності: місце гри поступово займає навчання. Нові обов’язки вимагають від дитини зібраності, затрат духовних і фізичних сил. Ось чому так важливо до найдрібніших деталей продумати розпорядок дня школяра, раціонально організувати його побут.

🚩30 серпня - Міжнародний день жертв насильницьких зникнень
👉Що таке насильницькі зникнення.
17 червня 2015 року Україна приєдналася до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень (надалі − Конвенція) і зобов’язана дотримуватися її положень.
👉Відповідно до статті 2 Конвенції насильницьким зникненням уважається арешт, затримання, викрадення чи позбавлення волі в будь-якій іншій формі представниками держави чи особами або групами осіб, які діють з дозволу, за підтримки чи за згодою держави, при подальшій відмові визнати факт позбавлення волі або приховування даних про долю чи місцезнаходження зниклої особи, унаслідок чого цю особу залишено без захисту закону. Жодні виключні обставини, якими б вони не були, чи то стан війни або загроза війни, внутрішня політична нестабільність чи інший надзвичайний стан, не можуть слугувати виправданням насильницького зникнення (частина друга статті 1 Конвенції).


📣Що робити якщо загубилася дитина (читай нижче 👇)


31/08
👩‍🏫*Як навчати під час війни?*
Поради батькам та вчителям до 1 вересня

2.09 Поради для учнів під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану


📝Час до школи: психологічні поради батькам




05.09 Як позбутися від тривоги, страху та занепокоєння?

#правила безпеки під час війни
#інформація для підлітків

07.09 ☘️☀️🌻10 правил психологічного самозахисту 👇





09.09 🤔Як не стати рабом стресу та напруги?



📣10 вересня — всесвітній день запобігання самогубствам
🌬️Ключова мета цієї міжнародної дати – підвищити обізнаність людей про значення самогубств як глобальної моральної проблеми; поліпшити знання про те, як можна запобігти суїциду; зменшити стигматизацію, пов'язану з самогубцями.
🗣️Як суспільство ми не повинні боятися говорити про самогубство, про психічні захворювання або шукати лікування для людини, яка цього потребує. Викорінення стигми починається з розуміння того, чому стаються самогубства, і з пропаганди обізнаності про психічне здоров'я в наших громадах.

12.09 📝🤔7 кроків для мотивації Вашої дитини






🤗Прості практики, які допоможуть знизити тривожність






14.09 ☘️☀️😊Як зберегти свій психологічний стан під час війни




💙💛Добрий день. З метою усунення причин та попередженню умов, що сприяють
безвісному зникненню учнів перегляньте пам'ятки алгоритму дій батьків при втраті контакту чи зникненні дітей👇



16.09 🌳☀️☘️Пам'ятки допомога у дистанційному навчання




19.09
📣Протидія булінгу у школі - направленна на всесторонню роботу з цього питання та формуванню нетерпимості до цього явища.
І однією з найгостріших проблем взаємодії дітей і підлітків з Інтернетом є небезпека зіткнення з агресивними нападами, які називають кібербулінгом.
То, що таке кібебулінг? Як з ним боротися та як йому протистояти? Відповіді на ці запитання Ви знайдете у відео яке нижче👇

21.09 💙💛Тиждень протидії булінгу

Декілька тижнів навчання позаду, . На жаль окрім навчання та встановлення нових дружніх стосунків, можуть виникнути різноманітні конфлікти, які можуть перерости у булінг.





Поради батькам у випадку булінгу

На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій на України, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресорів.

Цей простий метод можна використовувати в будь-яких сферах навчання чи роботи. «Зелена паста» мотивує та вчить людей будь-якого віку концентруватися не на невдачах, а на своїх досягненнях.

26.09 Вітаю Вас з початком навчального тижня. Інколи виникає почуття що важко навчатися, але нові знання дуже потрібні кожній людині. Перегляньте повчальний мультфільм "Лінь навчатися". Обговорення з дитиною питань щодо важливості навчання допомагають їй зрозуміти для чого це потрібно.
Якщо в дитини є мотивація на якусь дію, то вона спонукає до її реалізації, якщо мотивації немає, то або ми нічого не робимо, або дії не приносять нам задоволення. Підживлюйте інтерес дитини до навчання.

📣 Алгоритм дій у надзвичайній ситуації



Мета свята – пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн.

В середньому ми приділяємо дитині 12,5 хвилин на день. З цього часу 8,5 хвилини йдуть на повчання та заборони. І лише 4 хвилини залишаються на дружнє спілкування.

28.09 ☘️🌳☀️Вправи, які допоможуть зупинити потік негативних думок і впоратися з тривогою, де б Ви не знаходилися

👨 Підлітки вразливі та нерідко захоплюються шкідливими звичками. Досить часто батьки не в змозі дати раду проблемній поведінці своєї дитини.

Як підвищити власну продуктивність


03.10 Вітаю Вас з початком навчального тижня
Збираємося з силами💪 та починаємо навчання📝, але не забувайте про правила поведінки під час дистанційного навчання.

05.10
Інформація для батьків
Діти бачать і розуміють світ очима своїх батьків. Понад усе їх травмує переживання, страхи, невпевненість батьків. За хаотичних умов діти орієнтуються в своїй поведінці на дорослих. Тому важливо батькам - розмовляти та дослухатися до своїх дітей, але не забувати про себе самих.


Експрес способи заспокоєння



*Гаряча лінія психологічної підтримки сімей, які постраждали під час війни.*
☎️ Якщо хтось із вашої родини зник безвісти, потрапив у полон, зазнав катувань чи насильства під час війни, ви можете зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію за номером: +38 067 447 07 05 та отримати фахову психологічну допомогу.
⏰Фахові спеціалісти працюватимуть щоденно з 9:00 до 18:00.
Також можна зареєструвати своє звернення на платформі «Розкажи мені», скориставшись вкладкою «Зниклі безвісти»: https://tellme.com.ua
Після реєстрації, кожен, хто потребує допомоги, отримає три фахові консультації з провідними спеціалістами.

10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров’я.

☘️Психічне здоров’я — це рівень психологічного добробуту, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й низкою соціально-економічних, біологічних і тих, що стосуються навколишнього середовища, чинників.


📣Як зберегти своє психічне здоров'я (дивись нижче відео). Збереження свого психічного здоров'я як ніколи важливе зараз.

13.10 💙У складний життєвий час потрібно пам'ятати - як подбати про своє ментальне здоров'я прямо зараз. Завдяки здоровому самопочуттю ви зможете зберігати продуктивність та енергію, щоб досягати нових висот.


📣Боятися того, що насправді лякає, – нормально. При цьому діти орієнтуються на нашу реакцію і на те, як ми їм пояснюємо те, що відбувається, які дії пропонуємо. Тому маємо знати, як діяти у подібних ситуаціях. Тож нижче – поради від Світлани Ройз.
🚩Як заспокоїти дитину під час гучних звуків сирени чи вибухів


💙💛14 жовтня - День захисників і захисниць України🇺🇦.
Це велике державне свято, яке покликане вшанувати🙏 всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину🌾 від ворогів.
Сьогодні, як ніколи, важливо згадати тих українців, які пожертвували своїм життям💔 заради Батьківщини🇺🇦 і тих, хто продовжує боронити кордони 💙💛України від російських загарбників.

17.10 Медіаграмотність - це те чому потрібно навчити дітей
🧒
У світі, яким керує інформація, дитина мусить вміти її критично оцінювати, знати, яким джерелам можна довіряти, що таке фейкові новини та як захиститися від маніпуляцій. Сучасні діти мають справу з інформаційним простором з найменшого віку (через ґаджети, телебачення, зовнішню рекламу тощо). Тому вони повинні знати, що таке медіаграмотність.

Сходинки до медіаграмотності

19.10 Правила безпечної поведінки дітей в інтернеті

Безпечний Інтернет. Поради батькам

21.10
📣Правила поведінки під час осінніх канікул.

💙💛Правила поведінки вдома та на вулиці під час воєнного стану.

24.10 

Панічна атака: ознаки та подолання

Панічна атака (ПА) – приступ сильної тривоги, що виникає раптово (без наявних причин) та супроводжується фізичними і психологічними симптомами. Зазвичай набирає піку протягом 5-10 хв. і відносно швидко зникає (приблизно за 30 хв.)


28.10
⚠️Шановні учні та батьки!
Зараз в містах і селах вимикають вуличне освітлення, водіям стало набагато складніше вас побачити на дорозі.
👉🏻Вдягайте на себе світловідбиваючі елементи.
👉🏻Візьміть в руки ліхтарик чи щось інше, що світиться
👉🏻По можливості носіть більш світлий одяг (дивіться фото вище)
👉🏻Зніміть навушники, щоб почути наближення автомобілей
👉🏻НЕ перебігайте дорогу в необлаштованих місцях, не лінуйтеся дійти до позначеного пішохідного переходу
👉🏻Будьте уважними на дорозі та на узбіччі.
☝️👦🏼👧🏼Особливу увагу слід приділити безпеці дітей. На їхньому одязі повинно бути чимало світловідбивних елементів. Розмістіть їх на рівні голови, корпусу та рук дитини, адже через нижчий зріст їх гірше побачити на дорозі.
Бережіть своє життя.

Пам'ятка батькам "Безпека дитини"

Розмовляйте з дитиною про правила безпеки, телефони на які можна подзвонити у разі проблем.


31.10 Психологічне здоров'я: як зберегти психологічний комфорт усім учасникам освітнього процесу 👇
Міністерство охорони здоров'я надало низку рекомендацій, як зберегти витримку🙏 в умовах масових повітряних атак та інших викликів війни.
🇺🇦Україна перебуває під посиленими ракетними атаками. Це змушує нас вкотре нервувати і тривожитися😔. Як зберегти витримку в умовах масових повітряних атак й інших воєнних викликів? Читайте нижче поради психологині Наталії Зарецької👇




02.11 
🌬️Щоб захистити дітей від багатьох небезпек, важливо навчити їх говорити тверде «ні».
📣Як навчити дитину говорити «ні»?
Мама з татом зобов’язані знати, як навчити дитину говорити «ні» друзям та іншим людям. Для цього є кілька способів.
👉Поясніть, що іноді відмовляти людям – це правильний вчинок.
👉Поясніть дитині, що у людини є абсолютне і повне право на власне тіло. Навіть якщо справа стосується простих ігор з однолітками або обіймів в родині, то не можна змушувати дитину робити те, що він не хоче.
👉«Ні» – це не тільки слово, але і твердий принцип. Скажіть синові або дочці, що відмовляти треба з твердістю в голосі, прямо дивлячись співрозмовникові в очі. Поза повинна виражати впевненість у собі.
👉Сповістіть малюка, що іноді співрозмовники будуть наполягати, і йому потрібно буде повторити «ні» кілька разів. Потрібно вміти відмовляти до тих пір, поки від дитини не відстануть.



04.11 Серія відеороликів під назвою
«Скажи чесно,ти як?»

👉Спрямованої на популяризацію серед населення необхідності звернення📞 до психологів з метою отримання відповідної психологічної 🙏допомоги внаслідок збройної агресії рф проти України🇺🇦 за підтримки ВООЗ у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я☘️ та психосоціальної підтримки було створено 👉серію відеороликів під назвою
«Скажи🗣️ чесно,ти як?».
🌬️Психологічна допомога під час війни: де і як отримати (+інфографіка)
👉1. Безкоштовну допомогу усім, хто її потребує, готові надавати сертифіковані психологи Центру психологічного консультування і травмотерапії Open Doors («Відкриті двері»), які мають досвід роботи з учасниками збройних конфліктів та навчені за американським стандартом. Щоб отримати консультацію, необхідно просто зайти в чат-бот за посиланням: https://t.me/odukraine_bot... та залишити свою заявку і контактну інформацію.
👉2. Онлайн-платформа «Розкажи мені» цілодобово надає безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – заповніть анкету за посиланням: https://tellme.com.ua/get-help та очікуйте дзвінка спеціаліста.
👉3. Поліцейські психологи створили Telegram-канал «Психологічна підтримка» з корисними постами та базовими рекомендаціями, що допоможуть розвантажити нервову систему. А також запустили чат-бот https://t.me/polltavasupportbot для зворотного зв’язку психолога з клієнтом.
👉4. Telegram-канал психологічної підтримки для осіб з 8 до 22 років «Перемога»: https://t.me/+U83C2OkswW5mYzky.
👉5. Реабілітаційний центр із надання безкоштовної психологічної допомоги «Крок назустріч». Звернутися можна за номером гарячої лінії центру: (044) 222 90 94.
👉6. «Телефон довіри для всіх» – лінія екстреної безкоштовної анонімної психологічної допомоги. Приймає дзвінки з 19.00 до 7.00. Контактні номери за регіонами: Одеса (048) 737 7676.
👉7. Безкоштовна психологічна допомога надається українцям в умовах війни в рамках всеукраїнського кол-центру #ВАРТОЖИТИ. Звернутися можна за номером 5522.
👉8. Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного).

07.11 Як підтримати підну людину
📌Попередження та усунення причин, що сприяють безвісному зникненню дітей
🌬️Як правило причини зникнення дітей із дому різні. Найпоширеніші з них – 📣це конфлікти із батьками, домашнє насильство, непорозуміння із однолітками, булінг, особисті стосунки, цивільно-правові відносини між батьками тощо.
👉Рекомендація батькам більше спілкуватися з дітьми, цікавитись їхнім життям, з ким і де вони проводять свій час, дослухатися до них, адже все це може допомогти уникнути різних неприємних ситуацій.
👉Якщо ж все таки ви виявили зникнення вашої дитини, не зволікайте та негайно телефонуйте на екстрену лінії зв’язку 📞102. Адже чим швидше ви повідомите поліцію🚓, тим швидше вдасться розшукати зниклу дитину.

09.11 З Днем української писемності та мови!
💙💛 Українська мова — більше, ніж комунікація. Це — основа. Це — кордони, самоідентифікація та інструмент для перемоги.
Обираючи мову, ми обираємо громадянську позицію.
Вивчайте українську, переходьте на українську, популяризуйте українську.

11.11
Серія відеороликів під назвою
«Скажи чесно,ти як?»



💙💛Важливо казати правду, адаптовану до віку дитини та називати речі своїми іменами
😔Приймати сльози та сум дитини — замість того, щоб намагатися її постійно розвеселити. Підтримувати малечу👶, доки її мама чи тато на війні, це складне завдання для дорослих, що замінюють батьків. Тому психологиня Марія Сичинська підготувала поради у форматі що «варто» й «не варто» робити, передає Інформатор.

💙💛13 листопада у всьому світі відзначають День доброти☺️

🤗Мета Всесвітнього дня доброти – залучати людей до добрих вчинків🙏 та благодійності.
😉Це чудове свято, яке допомагає проявити свою турботу та любов до ближніх💙. Доброта☀️ закладена в ідентичності людини. Коли ми робимо щось добре☺️, то наше серце наповнюється співчуттям один до одного.

14.11
🌬️Байдужість - співчуття. Мотивуючий мультфільм
😑Байдужість – це повна відсутність емоцій. Якщо, наприклад, чуйність☺️ завжди позитивно впливає на людину, допомагає їй вірити, надає сил, то холоднокровність штовхає до відчаю та безсилля. 🤔Мало хто знає про те, у чому шкода байдужості. Таке явище сильно руйнує суспільство.

16.11 - 16 листопада Міжнародний день толерантності

Толерантність – це терпимість до чужих думок, вірувань, поведінки. Толерантність необхідна для спілкування, співжиття і спільної діяльності, є основою формування культури миру в сім’ї, громаді, суспільстві.


18.11 Як підтримати дітей у цей непростий час війни

21.11 -

💙💛21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи🕊️ – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.
Вітаємо зі святом всіх українців💙💛. Бажаємо мирного неба над українською🇺🇦 землею, добробуту й родинної злагоди у домівках, віри у щасливе майбутнє🕊️ Української💙💛 держави.


23.11 ТОКСИЧНІ ФРАЗИ БАТЬКІВ, ЯКІ ВБИВАЮТЬ ДИТЯЧУ ПСИХІКУ

Важкий час впливає не тільки на дорослих, від нього страждають діти👶. Не забуваймо про те що хоч пів години - приділяти дітям для того щоб послухати, поговорити і пограти з ними.



25.11 Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» 👉з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.



28.11 Безпека дітей в інтернеті
На даний час діти дуже багато часу проводять в інтернеті і важливо їх навчити правилам безпеки


Будь-яке насильство не може бути провиною постраждалого/-ї — відповідальність за нього лежить цілковито на кривднику/-ці.

30.11 Торгівля дітьми, як і всі інші форми жорстокого поводження з дітьми, є серйозною проблемою. Це явище прямо загрожує життю і здоров’ю дітей, суперечить їхнім найкращим інтересам і порушує їхні права.
Для запобігання явищу торгівлі дітьми, а також для зниження вразливості дітей до цього явища і своєчасного надання їм захисту та допомоги вкрай важливим є раннє виявлення постраждалих.

#ДійПротиНасильства - вчасно надана допомога врятувала не одне життя

🚩1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
🚨1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. 🌬️За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії.
🚩🚩🚩ВІЛ-інфекція – це одне з хронічних вірусних захворювань, викликане вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), що 🚩призводить до глибокого порушення імунної системи, яке визначають медичним терміном «імунодефіцит».

2.12
До всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Щорічно (починаючи з 1991 року) в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

🌬️2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства
🚩Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України🇺🇦 документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

5 грудня – Міжнародний день волонтера

🚩З 1985 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН у світі відзначається Міжнародний день волонтера.
🚩З 2003 року волонтерська діяльність у сфері надання соціальних послуг визнана спеціальною Постановою Кабінету міністрів України.
🚩Вважається, що волонтер - це покликання, певний спосіб життя, коли весь свій вільний час одні люди присвячують допомоги іншим або суспільству, безкоштовно займаючись самими різними справами, які дуже важливі для людей, спільноти або держави в поточний момент.

07.12.Інформаційні памятки "Захисти життя - зупини насильство"

Як поводитися у разі домашнього насильства


09.12 Права і обовязки дітей

Права дітей

12.12А чи боїшся ти темряви? Як наша психіка реагує на тривалу відсутність світла


14.12 Як справитися з тривогою перед невідомістю: Поради для батьків


16.12Критика забирає енергію. Похвала – додає сил” Повчальна історія для кожного!

19.12 Як прищеплювати дітям навички РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ПРОБЛЕМ


21.12 6 способів допомогти дитині👶 подолати страх невдачі


23.12 Памятки "Правила поведінки під час зимових свят"


💙💛11 СІЧНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ “ДЯКУЮ!
👉11 січня відзначається Міжнародний день «дякую» – свято, яке було започатковане з ініціативи ЮНЕСКО та ООН і покликане нагадати людям про цінність хороших манер. В Україні це свято відзначають із 2008 року.
👉Слово «дякую», як вважають психологи, володіє магічними властивостями. На думку фахівців, вираз подяки покращує здоров’я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Слова подяки позитивно впливають на емоційний стан та розумову діяльність людини. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця.
Самоушкодження в підлітковому віці на сьогоднішній день є епідемією серед молоді в західноєвропейському світі. Більше 10% підлітків ушкоджували себе в певний момент свого життя. Частина з них робила це раз або кілька разів. Для інших це поведінка, яку складно контролювати. За статистикою, поширена серед молоді -10%, серед дорослого населення-4%.

16.01. 2023

🔥Агресія – це поведінка, коли організм бореться проти неприємностей, які на його думку, становлять для нього загрозу, можуть йому спричинити (або вже спричинили) біль.
📌Виникає як наслідок сильного страху або злості, що переростають у гнів.
🌬️Агресія часто супроводжує невдачу.



23.01 Розшифрування дитячої поведінки
#Як правильно сварити дітей
Для дитини з її ще ніжною і в процесі формування психікою важливо отримати правильну критику своєї поведінки та вчинків, адже в цей момент відбувається її особистісне становлення, формування об'єктивної самооцінки та прийняття себе.
Важливо
👇👇👇👇👇
❗ Відокремити невдоволення поведінкою дитини від ставлення до самої дитині.
Дитину Ви ❗ЗАВЖДИ❗ любите, незважаючи ні на що! А ось поведінка у неї може бути різною.
Можливо, десь просто не подумала і зробила, десь вирішила перевірити на міцність, десь не впоралась із собою чи своїми емоціями – причини можуть бути різні, але це лише поведінка, а не сама дитина!

🔺Довільна увага людини може бути зосереджена на чомусь одному приблизно 8 секунд. Далі концентрація залежить або від рівня зацікавленості, або – від сили волі. Тобто, в процесі мислення ми знаходимо для себе внутрішнє обґрунтування, чому саме зараз варто зосередитись на цій роботі.

27.01

💙💛Дитинство є особливим часом життя. Це час швидкого розвитку, час формування тіла, мозку, психіки. ☘️Наче рання весна – час проростання, час перших пагонів – це не лише час росту, але й час великої вразливості… ☀️Час, коли такими важливими є батьки, сім’я, у якій росте дитина, стосунки і атмосфера у ній. Час, коли усе починається – і тому так важливо, щоби усе починалося добре… 🤔Адже перший досвід, як матриця – організовує опрацювання наступного. 🌬️І з досліджень розвитку людини ми знаємо, наскільки важливим є досвід стосунку прив’язаності дитини з батьками, наскільки багато від нього залежить потім… І не лише він – досвід дружби, досвід школи, досвід відкриття світу і себе у ньом



30.01 🚩Як перемогти почуття безпорадності?

💙💛В кожній ситуації запитуйте себе: 👉що я можу зробити? (і з турботою про себе, робіть це),👉 а що я не можу зробити? (і з турботою про себе, прийміть це).


01.02 Як впоратись з тривожністю дорослим та дітям

З метою профілактики правопорушень, девіантної поведінки серед учнів.


06.02 Як говорити з дітьми про безпеку в інтернеті(Батькам)

🌬️До Міжнародного дня безпечного інтернету експерти освітнього проєкту #stop_секстинг оприлюднили результати дослідження щодо часу, проведеного дітьми онлайн, а також підготували поради, як убезпечити їх від надмірного перебування у мережі.

08.02. Як справлятисяз важкими ситуаціями. Колесо стійкості

🌬️Колесо стійкості розроблено для того, щоб дати ідеї про те, як справлятися з важкими ситуаціями. 🌳☀️Заохочуйте крутити колесо та разом виконувати вправи на стійкість

09 лютого 2023 року прослухала та багато дізналася цікавого, корисного з вебінару «Особливості психолого-педагогічного спілкування з дітьми, які проживають травматичний досвід». Спікерка: Наталія Сабліна, кандидатка психологічних наук, психологиня, психотерапевтка, керівниця Тренінгового Центру Наталії Сабліної, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна».



15.02
🤔Як підтримати свого підлітка
👉Незалежно від того, чи добре ви та ваш підліток спілкуєтеся, чи стикаєтеся з проблемами, 📌важливо показати, що ви його любите й підтримуєте, 🕊️що ви завжди поруч із ним і можете допомогти йому пережити важкі часи.
Пам’ятайте! Ви — незамінна людина в житті дитини. Для неї ви є опорою та острівцем безпеки.



17.02
💙💛Дорогі вчителі,
саме ви допомагаєте учням впоратися зі складними життєвими обставинами. Забезпечуючи нормальний навчальний процес, ви також покращуєте їхній емоційний стан. Але на жаль, робота в таких випадках - дуже виснажлива. Тому вкрай важливо берегти себе.
💬Пропонуємо декілька порад щодо піклування про себе💛:



20.02 Правила стресостійкості